GC 2019: Nenápadná hudební pecka. Vectronom se dá hrát i vlastními hudebními nástroji

Gamescom není jen o velkých tříáčkových titulech, ale i o hromadě indie her, která se málokdy dočkají pozornosti uspěchaných novinářů. Poslední demo, které jsem si mohl na akci zkusit, bylo ke hře Vectronom od francouzského studia Arte. Musím se přiznat, že jsem při posledním dni podcenil přípravu a šel jsem se na hru podívat bez toho, abych věděl, co to vůbec bude.

Vectronom je izometrická rytmická plošinovka. To mě popravdě vyděsilo. Absolutně nemám hudební sluch a po mém velice nevydařeném pokusu si nějak rozumně zahrát Cadence of Hyrule jsem na tento typ her zanevřel. Nicméně jsem se obrnil (nic jiného ti nezbývalo, woe, pozn. Tran) a po počáteční panice si vybral k vyzkoušení verzi pro Nintendo Switch.

První věc, která zaútočila na mé smysly, byla samozřejmě hudba. Ta byla složená na míru různými hudebníky a musím říct, že hře opravdu sedla perfektně. V tuhle chvíli si stáhněte soundtrack ze stránek autorů a poté pokračujte ve čtení.

Ve hře hrajete za neposednou kostku, kterou musíte provést skrz barevné bludiště do cíle, aniž byste se dotkli překážek. Hra nabízí dlouhou a velice obtížnou sólo kampaň, multiplayer a dokonce možnost hrát na tanečních podložkách.

Pokud jste hudebník, potěší vás, že ke hře můžete připojit vlastní hudební nástroje a ovládat hru jimi. S tím se také pojí vytváření vlastních levelů, které je dostupné zatím pouze ve verzi pro PC a Mac, ale na Nintendo Switch by se mělo podívat již brzy.

Má nešikovnost se zde naštěstí tolik neprojevila. Díky vizuálnímu zpracování překážek, kterého jsem se držel, jsem zjistil, že se rytmu hudby držím instinktivně a vůbec o něm nepřemýšlím. To mi udělalo velkou radost a začal jsem si o sobě říkat, že nejsem tak marný.

Třešničkou na dortu je, že vývojáři pracují na mobilní verzi, kterou jsem tak mohl se značným předstihem rovněž vyzkoušet. Ovládání bylo zpočátku trochu složitější, ale rychle se na něj dalo zvyknout. Fajn bonusem byla pak možnost hrát jak na výšku, tak na šířku.

Vectronom mě tedy velmi překvapil a hru můžu doporučit nejen hudebníkům či fanouškům rytmických her, ale i nemehlům, jako jsem já.

Autor:
Videomaker a fejkový Harry Potter. Kdysi dělal na velmi populárním pořadu o Minecraftu, což je ovšem jedna velká ostuda, proto se k němu radši nikdo nehlásí. A taky je to trošku čuak.

Napiš komentář