Klíčové momenty druhé světové války. Poznáte je ve hrách?

Tématika druhé světové války byla a je hrám blízká. V uplynulých letech se v tomto období odehrávalo spousty známých i méně známých titulů – některé daly vzniku populárním sériím, jiné si dnes pamatují jen opravdoví veteráni a některé vyšly poměrně nedávno. Poznáte všechny druhoválečné hry?

Výsledky

-

Dobrá práce, pane! Evidentně se můžete zařadit k herním veteránům, kteří už mají celou řadu virtuálních bojišť za sebou. Zvuk vystřeleného rámečku Garandu vám prostě není cizí, což?

VOJÍNE, CO TO SAKRA JE?! KDE JSTE BYL, PROČ SE FLÁKÁTE, ZPÁTKY NA CVIČIŠTĚ, POHYB! NA VEČEŘI ROVNOU ZAPOMEŇTE, BUDETE DRHNOUT PRKÝNKA A NATAHOVAT SE PRO SPADLÁ MÝDLA, BUDIŽKNIČEMOVÉ!

#1.

Červenec až říjen 1940 – bitva o Británii: Nejslavnější letecká bitva dějin měla otevřít cestu nacistické armádě k pozemní invazi do Velké Británie. Po více jak třech měsících vzdušných soubojů nad kanálem La Manche a neutuchajícího bombardování anglických měst se němečtí letci z Luftwaffe stáhli.

K vítězství Royal Air Force přispěla i řada československých pilotů, kteří na ostrovy utekli před nacisty. Níže zobrazená hra nabídla jako první hráčům nejen možnost zúčastnit se bitvy o Británii letecky i v multiplayeru, ale také si vyzkoušet bojiště druhé světové války ve hře více hráčů s vojenskou technikou. O jakou hru jde?

Správná odpověď je Battlefield 1942.

Autor:
Celý svůj život bojuji proti nespravedlnosti a nerovnostem v herním průmyslu. Třeba proti nedostatečnému ocenění Titanfallu 2 a přehodnocené tvorbě studia Naughty Dog.

Napiš komentář