ANKETA: Call of Duty: MW 2 se možná dočká remasteru. Je ho vůbec třeba? A které díly máte nejradši?

Mnohými milovaná, mnohými nenáviděná. Série Call of Duty je tu s námi už nějaký ten pátek a ještě dlouho tu ještě bude. Zatímco novější tituly z franšízy nemají u hráčské komunity tak pozitivní ohlasy (ať už oprávněně či nikoliv), řada veteránů radši s nostalgickou slzičkou v oku vzpomíná na staré druhoválečné díly a podsérii Modern Warfare, jejíž první přírůstek se před pár lety dočkal remasteru. A podle některých nepotvrzených informací se zdá, že stejný osud čeká i Modern Warfare 2, který letos slaví desáté narozeniny. Takže…

Jak se stavíte ke spekulovanému remasteru Call of Duty: Modern Warfare 2? Je ho vůbec třeba? A které díly ze série máte nejradši?

­

Ondra Pešek

Jelikož multiplayeru obecně neholduji, Call of Duty jde dlouhodobě mimo mě. Jediné CoD, které jsem v multiplayeru hrál, byl první Modern Warfare. Ten se mi líbil moc. Vydání remasteru mi ale přijde jako čistý cash-grab hrající na nostalgii, zvlášť s odstraněním dedikovaných serverů, konzole a přidání FPS locku a předraženého staronového DLC. Smysl tak dává jedině pro hráče na PS4 a Xbox One, a zcela upřímně, kolik jich ještě je? Úplně ten samý problém bohužel vidím u remasteru druhého dílu, pokud Activision zvolí stejnou strategii.

David Řasa­

Remaster prvního Modern Warfare vyšel v roce 2016 a kromě cinkání na strunu nostalgie za jeden z nejpovedenějších singplayerů série mělo jeho vydání ještě další smysl. Battlefield 4 zrovna předával otěže série dědečkovi z první světové války, trailery CoD: Infinite Warfare trhaly rekordy v dislajcích za svůj výlet do vesmíru, Titanfallu 2 si nikdo nevšímal a jedinou konkurencí na poli moderních FPS ze současnosti byl Rainbow Six: Siege, který se přeci jenom hraje o trochu jinak než CoD. Prostor k vydělání peněz i spokojenosti hráčů tu byl.

Remaster MW2 ale postrádá oba ze dvou uvedených důvodů. Dvojka se i přes fajn singl vezla na vlně z jedničky, multiplayer se nijak zásadně nelišil od předchůdce. Vyjít teď remaster celé Modern Warfare trilogie, tak ani nešpitnu, ale tohle je zbytečnost. A na jaký díl vzpomínám? Asi na lékárničky a Stalingrad z dílu prvého, protože multiplayer dvojky jsem ještě hrát nepřestal.

Viet Tran

Na sérii Modern Warfare nedám dopustit. Lidi z Infinity Ward s prvním dílem ukázali, že i v rámci krátké akční kampaně jde odvyprávět napínavý blockbusterový příběh. Ani ta hratelnost nebyla vůbec marná, a už tím myslím singleplayer či multiplayer. Často se zapomíná, že dříve vydané druhoválečné díly spíše vsázely na ikonická prostředí a skvěle nadesignované mise než na příběh, který by snažení vojáků na frontě zarámoval do osobitějšího balíku (v tomto ohledu jsme se museli spokojit jen s legendárním knírkem jistého kapitána).

Přiznám se však, že remastery čehokoliv mě většinou nechávají chladným, a ani Modern Warfare 2 není žádnou výjimkou, i kdyby v misi „No Russian“ stříkala detailnější krev. A nejoblíbenější díl? Komíhám mezi druhým dílem a jeho legendárním mulťákem, jedničkou a její skvělou spojeneckou kampaní a, jak jinak, prvním Modern Warfare. Nevím. Asi si je budu muset všechny znovu zapnout a pak zpětně zhodnotit. Tak za tejden čus.

Patrik Dvořáček

Osobně bych raději žádné remastery nevydával a raději bych viděl zbrusu nový díl, ať už zasazený hezky do minulosti, současnosti či velmi blízké budoucnosti. Přeci jen World War 2 nebyl zase tak špatný díl, série se tak bez remasterů obejde. Nejsem sice žádný Bobby Kotick (přestože by si to moje podvyživená peněženka přála), ale když už bych si nějaký díl přeci jen musel vybrat, nejspíše bych vydal a znovu vylepšil legendární Ghosts.

Chápu, že to může znít jako šílený a naprosto ujetý nápad, ale má to své opodstatnění! Ghosts přinesl spoustu vylepšení díky novým konzolím, ukázal nám hezké pejsky a tvůrci dokonce nezapomněli ani na umělou inteligenci ryb! Navíc Eminem nedávno vydal nové album, tak by rovnou mohl remasterovat svůj doprovodný singl z roku 2013.

A co vy a remaster Modern Warfare 2? Brali byste ho, nebo by si facelift zasloužily jiné tituly? A který díl Call of Duty máte nejradši?

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

2 komentáře

  1. GÓWNO

    Odpovědět
  2. MŇAM DOPÍČI

    Odpovědět

Napsat komentář