ANKETA: Co čekáte od Half-Life: Alyx?

Kde se vzalo, tu se vzalo, nové Half-Life je potvrzeno. Lišácký úsměv Gabea Newella zase jednou ozářil sociální sítě, když se hráči dozvěděli o návratu legendární série, jejíž druhý díl je vůbec nejlépe hodnocenou hrou na PC. Nicméně nejde o vymodlený třetí díl, na který mnozí čekají od poslední epizody přes 12 let, ale o hru na VR.

Jaké máte z Half-Life: Alyx pocity?

David Řasa

Sekat páčidlem Headcraby do rytmu? Haha. Na rovinu varuji, ať nečekáme plnohodnotný Half-Life. Děj bude dle některých spekulací zasazen mezi první a druhý díl, kdy se Alyx Vance ještě potloukala bez mlčenlivého protagonisty, což samo o sobě zbavuje scénáristy Valve odpovědnosti za uspokojivé zakončení událostí z Episode Two. Pochybuju, že sama VR technologie by byla schopna dostát mýtickým očekáváním, jež do Half-Life 3 většina hráčů vkládá.

Nicméně, ptejme se, co fungovalo skvěle v Half-Life 2 a může fungovat ještě lépe ve VR? Gravity gun? Trefa! Problémem většiny komplexních VR her je pohyb po světě, proč si tedy naopak nepřitáhnout svět k sobě? Vsadím plakát s Gordenem Freemanem, že manipulace s gravitací bude základní kámen chystané hry.

Od Half-Life: Alyx můžeme čekat technologickou revoluci stejně jako tomu bylo u druhého dílu. Vzhledem k současnému stavu VR technologie a VR her obecně ale nejspíš nedostaneme po všech stránkách kvalitní hru, na které jsme u série zvyklí.

Patrik Dvořáček

Možná budu ve svém výlevu poněkud kontroverzní, ale k Half-Life nemám tak silný vztah. Samozřejmě, na podobě druhého dílu se podílel Viktor Antonov, který mimo jiné vysnil i mé milované Dishonored. City 17 mi díky tomu přijde velmi povědomé, i když jsem v něm nestrávil dlouhé hodiny svého mládí. GTA San Andreas mi tehdá vonělo více.

Co ale čekám od Alyx? Realisticky půjde o singleplayerovou AAA hru pro VR. Přeci jen jich není moc a Beat Saber si jistou konkurenci zaslouží. Stále ale doufám, že se Valve vydalo mnohem odlišnější cestou. V mém nitru jsem si totiž vysnil hru tak úžasnou a zvrhlou, že by to snad mohlo i vyjít.

Rád bych totiž viděl G-Man dating simulator. V roli Alyx bych se pustil do svádění nejzáhadnějšího muže našeho, vašeho a dokonce i jejich vesmíru. Brával bych ho na dlouhé procházky po virtuálních plážích, naše ruce by se setkávaly v kyblíku s popcornem při sledování skopičin Gordona Freemana, při koupi haptické vesty bych cítil jeho dotyky…

Ondra Pešek

Pokud Patrik říká, že je kontroverzní, já půjdu ještě dál. Jelikož jsem se ke hrám dostal až v této dekádě, oba díly Half-Life mě minuly. A i přes to, že se jedná o tak kultovní záležitost, jsem tento rest zatím nedohnal. Aby toho nebylo málo, nevlastním VR, protože mi jako platforma prostě nepřijde zajímavé. Half-Life: Alyx mě tak mine obloukem.

Ač mě příliš nezajímá hra samotná, to, co by Alyx mohla znamenat pro Valve, můj zájem vzbuzuje. Pokud nepočítáme nepříliš úspěšný kartičkový Artifact, firma Gabena Newella už dlouho žádný pořádný titul nevyplodila. No a pokud tohle VR Half-Life něco předznamenává, tak to, že by se mohli chlapci z Washingtonu vrátit ke hrám. A že jim to kdysi šlo.

Viet Tran

Dejv to nakousl. Valve moc dobře ví, že když se řekne Half-Life 2, lidé si většinou vzpomenou na tichého chlapíka s páčidlem, Gravity gun a Alyxin zadek. Jak se zdá, v pátek fandové legendárního nedojezeného dortíku dostanou nášup v podobě dvou posledních jmenovaných položek. Budiž, proč ne, věřím, že mnohým hrátky s gravitací zachutnají. Všichni ale tušíme, že to hlad po Half-Life 3 ani zdaleka neutiší. VR hra mě nechává chladným.

Vím, od poslední epizody nás dělí už více než dekáda a Gaben se tím dostal do situace, v níž případné pokračování nemá šanci uspokojit kolosální očekávání hráčů. I tak ale doufám, že se někdy všichni dočkáme důstojného rozuzlení, oficiálního nebo fandovského. Do té doby budu dokola hrát dvojku i s oběma epizodami. Nejen proto, že jde o jedny z mála stříleček, které v Japonsku rozjedu, ale také proto, že mají stále co nabídnout a kupodivu z hlediska hratelnosti tolik nezestárly. Pusťe se do nich taky, pokud jste je minuli.

A co čekáte od Half-Life: Alyx vy? Hráli jste nějaký díl ze série? Dejte vědět!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář