ANKETA: Odstartovala poslední řada Game of Thrones. Jak se vám líbil první díl?

Po téměř dvou letech čekání konečně přichází každotýdenní dávka emocí. V pondělí odstartovala poslední řada Game of Thrones, neboli Hry o trůny. Internetem se šíří nadšené reakce na pilotní díl i chlapácká prohlášení, že dané osoby nikdy neviděly ani jeden díl a nechápou tu všeobecnou radost (něco jako neustálé oznamování bezprostřednímu okolí, že jste vegan). A protože Sean Bean, který ztvárnil Neda Starka, má dnes narozeniny, nechali jsme naše reakce na starwarsová odhalení na jindy… 

První díl finální série Game of Thrones je venku. Jak se vám líbil a co očekáváte od osmé řady? Kdo podle vás nakonec usedne na Železný trůn?

Viet Tran

Knížky mám radši, poslední dvě jsou ale stále v nedohlednu a seriál mě taky baví, byť autorům stále neodpustím to, že z drsného a nezlomeného Dornu udělali děsné žabaře. Ale zpět k osmé řadě. První díl byl za mě fajn, dle očekávání pomalejší, aby si diváci mohli vzpomenout na dynamické vztahy mezi jednotlivými postavami a dojmout se nad znovusetkáními po tolika sériích.

To mi vlastně ku spokojenosti stačilo, obávám se snad malého počtu dílů – vím, některé mají hodinu a půl, ale na úplné uzavření tak komplexní ságy to podle mě nestačí. A bojím se, že se bude spěchat na úkor některých zajímavých dějových linek. Ale no co, dočtu si to pak v knihách. Za dvacet let nebo kdy, až to ten George R. R. Martin dopíše. Nebo kdokoliv po něm, pokud to nestihne sám.

A kdo usedne ve finále na trůn? Spekulací je milion, jedna divočejší než druhá (omrkněte kanál Alt Shift X, je plný skvělých teorií), já si ale stojím za svým. Králem bude Hot Pie. Všichni ostatní se nejspíš zavraždí navzájem, tenhle šikovný klučina je tedy s přehledem přežije. Bude to dobrý král. A ještě lepší pekař.

Patrik Dvořáček (omluvte ho, viděl jen první sérii a stále fandí Nedovi)

Jakožto dvorní odborník na Game of Thrones naší redakce mám na předpovědi o výsledném majiteli Železného trůnu nejlepší předpoklady. Čekání na finální sérii bylo neskutečné dlouhé, měl jsem proto dost času na vypilování mých teorií. Pokud si tedy nechcete vyspoilovat zbývající díly, dále už raději nečtěte.

Jak všichni víme, ústřední postavu hraje Sean Bean, který zároveň ztvárnil Boromira. Z toho lze usoudit, že nějakou postavu zastřelí několika šípy. Jeho obětí se tedy stane John Sníh. Což vyděsí jeho manželku, která se spojí s největším záporákem ze všech – Jamiem Lannisterem. To na oplátku vyděsí Tyriona Lannistera, ten uteče za Zeď, stane se vládcem Bílých chodců a vyvolá hrozivou válku. Toho využije Khal Drogo, dobije zpustošených Sedm království a Železný trůn získá jen pro sebe.

Určitě si teď říkáte: „Ale Patriku, to se přece stát nemůže!“ Na to vám zase řeknu já, že může. HBO už zvládlo udělat divočejší konce. Co jste neviděli The Letfovers? Nebo Westworld?!

David Řasa

Trůny mě naučily čekat úplně všechno. Od poprav hlavních postav po úkladné vraždy hlavních postav až po nečekaná úmrtí ještě hlavnějších postav, způsobená přirozeným zabitím. Ač poslední dvě uzavřené série pro mě s odklonem od Martinovy předlohy scenáristicky ztrácí dech, první díl závěrečné série mě přesvědčil, že to za těch pár hodin ještě stojí.

A já na oplátku budu chtít, aby mě GoT překvapil ještě jednou. Nějakým naprosto nemyslitelným překrouceným dějovým twistem, kvůli kterému bude zase praskat internet. Něco jako finále dle postmoderního vzoru, kdy v 79. den bitvy vstoupí na bojiště bohové a sám G. R. R. Martin, lidská i nemrtvá říše se proti němu spojí a konec bitvy se nikdy nedozvíme. Nebo, že na Železný trůn usedne Bran, jak prorokují věštci z Tipsportu.

Ondra Pešek

Nerad bych tu vytvářel nějaké divoké teorie – všechny série jsem viděl jenom jednou a rozhodně nejsem hardcore fanoušek s hlubokým porozuměním loru. Celkem jasné ale je, že Jon a Daenerys budou potřebovat vztahového poradce.

Cersei rozjíždí s Euronem a Bronnem vlastní hru, ačkoliv je otázka, co druhý jmenovaný chlapík s tou kuší vymyslí. Spíš si ale myslím, že u něj vyhrají mužské blonďaté lokny.

A poslední věc – o co, že Theon umře.

Martin Procházka

Chtěl bych m*d*t Sansu.

A co vy a Game of Thrones? Jak se vám líbil úvodní díl a jak vidíte budoucnost finální řady? Dejte tradičně vědět!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napsat komentář