ANKETA: Koukali jste na pořad Game Page? A brali byste jeho návrat na telku?

Jako fénix s ovladačem v zobáku zničehonic oživla facebooková stránka kultovního herního pořadu Game Page. Jestli je to předzvěst nějakého velkolepého návratu královny Máši a jejího digitálního studia, to v tuto chvíli nikdo netuší. Těch pár únorových postů s odkazem na archív ale stačilo k tomu, aby nám z ukápla nejedna nostalgická slzička. Tak pojďte zavzpomínat s námi.

Koukali jste na herní pořad Game Page? A pokud ano, brali byste jeho návrat na televizní obrazovky?

David Řasa

Game Page měl svou důležitost v čase a prostoru už jen kvůli tomu, že nic jiného o hrách v bedně neběželo a kromě trailerů z disků herních časáků nebyla moc šance vidět, jak ty nové hry vlastně vypadají v akci. Dnes by se musel celý koncept zcela překopat, aby někoho zaujal, a nejspíš by to stejně nedopadlo dobře. Na druhou stranu udělat seriózní herní zpravodajství Game Page 24 s cosplayující Světlanou Witowskou jako moderátorkou je přesně to, co česká herní scéna už dlouho potřebuje.

Viet Tran

Společně se Score byl Game Page pilířem mého raného herního vzdělání. Ne vždy jsem měl dost peněz na časák (dvě stovky měsíčně byly pro dvanáctiletého nerdíka bez kapesného holt moc) a na internet jsem mohl jen zřídkakdy, tudíž byl Game Page v jednu chvíli mým hlavním zdrojem novinek, recenzí a vůbec všeho ze světa her.

A jestli bych bral jeho návrat na obrazovky? Jak píše Dejv, doba postoupila a pořad by musel přijít s něčím neokoukaným a neotřelým, aby zaujal jak mě, tak současné hráčské publikum – ne všechno se dá tahat přes nostalgii. Z aktuální české produkce mi stačí Vortex CZ (protože dělají tak poctivý a zajímavý videoobsah, který tu dlouho chyběl), jinak už dávám přednost zahraniční produkci.

Patrik Dvořáček

Game Page byl rozhodně nejlepším televizním herním pořadem. Sice to je spíše tím, že byl dost dlouho jediný, přesto na celé generaci hráčů zanechal nesmazatelnou stopu. Návrat na televizní obrazovky či na ty internety bych samozřejmě uvítal, ale pod dvěma podmínkami. Ke Game Page totiž neodmyslitelně patří ono hnusné digitální studio, které by dnes jako podivné retro možná i fungovalo. Ale Game Page je hlavně Máša a Máša je Game Page. Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy viděli díl Game Page bez Máši!

Tom Mlejnek

Jasně, že jsem Game Page sledoval. Dodnes s úsměvem vzpomínám na scénky, které ve mně vyvolávaly obdobné pocity, jako když dnes koukám na tvorbu našich žůžuberů. Ale teď vážně, Game Page si rozhodně zaslouží velký dík nás hráčů. Jako první totiž dostal na televizní obrazovky videohry a širší veřejnost tak konečně viděla, že už to není zábava jen pro podivná individua. Nicméně bych nic rozhodně neoživoval, éra televizích pořadů o hrách je už dávno pryč. Proč koukat na telku, když máme Youtube, že jo.

A co vy a Game Page? Byli byste pro jeho návrat na telku, nebo už je podle vás takový herní pořad dávno za zenitem? Dejte vědět!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napsat komentář