ANKETA: Kterou zrušenou hru či herní sérii doteď oplakáváte?

To se takhle dlouhé roky těšíte na svou vysněnou hru, až jednoho dne přijde bolestivá zpráva, že… no, prostě nebude. Konec, šmitec, došly prachy, polovina rozhádaného týmu šla do háje nebo se koncept nelíbil vrcholným manažerům, kterým více voní virtuální bedničky s náhodným lootem. Na herní scéně jde bohužel o zcela běžný jev, ostatně minulý týden takový osud postihl EA Vancouver a jejich titul z předaleké galaxie. Otázka pro pravidelnou redakční anketu je tedy nasnadě…

Kterou zrušenou hru či herní sérii doteď oplakáváte?

Ondřej Pešek: Whore of the Orient

Ač se může na první pohled zdát, že je mi líto nějaké zrušené porno záležitosti, není tomu tak. Na Whore of the Orient (hanlivá přezdívka pro Šanghaj z dob kolonialismu) pracovali zhruba do roku 2014 autoři mé oblíbené detektivky L.A. Noire.

Jednalo se o příběhovou akční adventuru v podobném duchu jako předchozí titul australských vývojářů, zasazeného do Šanghaje meziválečných 30. let. Hra využívala engine L.A. Noire, a to včetně (v době vydání přelomových, nyní už poněkud úsměvných) animací obličejů.

V roce 2013 na internet unikl gameplay z rané verze hry, žádného jiného jsme se ale už nedočkali. Po mnoha problémech se sháněním vydavatele, neshodami mezi vedením a vývojáři a mnoha odkladech bylo Whore of the Orient v roce 2015 oficiálně zrušeno.

Viet Tran: Prey 2

V (ne úplně) dávných dobách, tedy dříve, než se EA rozhodlo hodit bobek na příběhovou Star Wars hru od EA Vancouver, nabízený KotOR 3 od BioWare a už nevím co ještě, mě tuze mrzelo ukončení vývoje Prey 2 od Human Head Studios. Živoucí planetární město ala Coruscant ze Star Wars a bobafetťácký lov emzáckých hlav?

První díl Prey mě kdovíjak nezaujal, na tohle jsem ovšem slyšel mnohem víc. Však se podívejte na trailer níže a posuďte sami. Mohl to bejt povedený space western. Na druhou stranu uznávám, že osud série neskončil zas tak marně – rebootovaný Prey od Arkane Studios je povedená hojivá náplast.

Patrik Dvořáček: Star Wars 1313

V případě zrušených her, jejichž odeslání do věčných lovišť nepravidelně oplakávám, nemusím sahat daleko. Hry ze vzdálené galaxie to nikdy neměly jednoduché, dokonce ani před příchodem EA. Za zrušením Star Wars 1313 stojí přímo Myšák Mickey, jež zrušil všechny interní projekty při koupi LucasArts. Naše sny o drancování podsvětí Corusantu v kůži mladého Bobba Fetta se tak rozplynuly ze dne na den. A to se říká, že Han vystřelil první.

Adam Dvořák: Brothers in Arms 4

Vždycky jsem byl velkým fanouškem série Brother in Arms, a proto se pro mne oznámení jeho pokračování v roce 2011 stalo takřka vymodleným. Bohužel pak přišel první trailer z E3. Naprosto jsem nechápal, co má tahle srágora (dost vykrádající Hanebný pancharty) společného s taktickou akcí, kterou tak miluji.

I tak jsem ale věřil, že je to jen nějaký vtípek a my se dočkáme plnohodnotného čtvrtého dílu. Bohužel se tomu tak nestalo, ale alespoň Furious 4 nikdy nespatřila světlo herního světa. Štěstí v neštěstí. (Randy Pitchford z Gearboxu vloni kdesi říkal, že se na nové BiA hře dělá, naděje umírá poslední! Pozn. Tran.)

Martin Chlup: Fable 4

Ohledně nejoplakávanější zrušené hry či herní série se nemusím příliš dlouze zamýšlet. Ze svých raných začátků na herních konzolích nejvíce vzpomínám na sérii Fable od Lionhead Studios, tehdy pod záštitou všemocného konglomerátu Microsoft. Po výborném Fable 2 přišel třetí díl, který nedosáhl kýžených představ Microsoftu o prodejích.

A plánovaný Fable 4 od Petera Molyneuxe nevzniklo. Odešel ze studia, které později zaniklo úplně a Microsoft se pokusil z čistě singleplayerového dobrodružství uvařit online zážitek. Osud Fable Legends ale rovněž nepřál a ani tenhle kousek se nedočkal svého vydání.

Uvidíme, jaká bude budoucnost této legendární série. Tamtamy šuškají, že by se nově nabraná síla v podobě Microsoftem nakoupených studií mohla onen Fable 4 připravovat na novou generaci konzolí. Nechme se překvapit. Do té doby bude Fable 4 mrtvý projekt.

A co vy, roníte slzy při vzpomínce na herní titul, který se vám už mohl touhle dobou vyhřívat na disku? Dejte vědět v komentářích!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář