ANKETA: Lehčí, menší a hlavně levnější. Půjdete do Nintenda Switch Lite?

Hybridní konzole Nintendo Switch je tu s námi více než dva roky. Není tedy divu, že přišel pravý čas pro odhalení nové její verze – ta sice obětovala odpojitelné ovladače, zato je lehčí, menší a v neposlední řadě levnější. To jsou ostatně hlavní argumenty japonského velikána, proč bychom měli sáhnout právě po Nintendu Switch Lite. Čili…

Jak se vám líbí Nintendo Switch Lite? Přesvědčila vás nižší cenovka a přenositelnost, nebo upravenou konzoli oželíte i tentokrát?

Ondra Pešek

Nejdu, jsem chudý student a budu rád, když si koupím Death Stranding a Cyberpunk 2077, dvě hry, na které se nejvíc těším. A když už, šel bych asi do klasického Sviště. Právě ona switchovatelnost se mi na téhle konzoli líbí a s novou, větší baterkou – mňam. Lite je navíc poněkud mastný, čímž se okruhem vracíme k první větě. 

Viet Tran

Nintendo Switch byl vždycky v mém hledáčku, přestože jsem zdaleka ještě nedohrál vše, co mi hnije na DS a 3DS. To byl ostatně důvod, proč jsem koupi další konzole donekonečna odkládal. Ale až přijde ten pravý čas (možná v Japonsku, až budu daleko od svýho desktopu), možná nakonec sáhnu po Lite verzi. Pro osobu, která neustále migruje sem a tam a nemá na telku, je „neswitchovatelná“ revize ideální.

Výkon neřeším, grafika mě u konzolí od Nintenda nezajímá a nemám v plánu hrát to, co si můžu dopřát v mnohem lepším kabátku na PC nebo PS4. Chci exkluzivní tituly – a ty na Nintendu Switch jsou. Pokémoni mi historicky vydrželi pěknou řádku měsíců, Fire Emblem je strategická srdcovka a nejnovější Zelda se zdá být jasnou povinností každého hráče. Dejte mi ještě nové Ace Attorney, port Persony 5 nebo Prof. Laytona a dám vám na rok pokoj. Docela mě překvapilo, jak se na Switchi daří i indie titulům, na cestách tedy s radostí prochroustám i ty, zatímco si PC a PS4 budou nadále sloužit k dohrávání „velkých her“.

Tím bych asi si obhájil nákup, popravdě ale ještě počkám, až se vyjasní cena a až budu vědět, jaký budu mít v následujících měsících režim tam na druhé straně zeměkoule. Původně jsem se totiž těšil, že si přeci jen dám od těch her malý detox…

Patrik Dvořáček

Nad koupí Switche jsem přemýšlel již od jeho vydání. Super Mario Odyssey a Breath of the Wild jsou přesně ten typ her, který bych si klidně zahrál i na PC, natož kdybych si je mohl vzít na cesty. Vždy mě ale od vysolení peněz do náruče Reggieho a Šigeru Mijamota zdržela vysoká cenovka. A nejsem si jistý, jestli Nintendo Switch Lite zrovna tento problém vyřeší.

Sice se nemůže chlubit dokem nebo odpojitelnými Joycony, to vše bych ale byl připravený oželet. Bohužel podle prvních předpokladů dostane osekaný Switch cenovku podobnou použité plnohodnotné verzi. V tom případě si buď počkám na předpovídanou Pro verzi, která by mohla srazit cenovku normální i Lite verze. Anebo si prostě koupím použitou konzoli a budu dojit krávy s krásným pocitem ušetřených peněz.

Martin Chlup

Starý dobrý Switch jsem už  vlastnil a jedna se vskutku o zajímavou hybridní konzoli. V mém případě využitelná pouze jako handheld v posteli při náhodném přespání v cizích postelích. TV stolek mi doma zabírají Xbox One X a PS4, takže na hraní se Switchem nedošlo.

Udělat ze Switche klasický handheld je pro mě zajímavý krok a důvod si zase konzoli pořídit. Když taháte Switch v batohu a neustále odnímáte Joycony, tak se po čase oběhají a mají tendenci se odpojovat. Zde je sice „Switch“ v názvu trošku mimo, když nemůžete cvakat s Joycony. Každopádně je to jednoznačně super krok, který především ocení hráči toužící po nástupci Nintenda 3DS. Konzoli mám v plánu koupit a zase přespávat v cizích postelích.

David Řasa

Ninten-co? Dobře, Zeldu bych si asi zahrál, ale to je nejspíš všechno. Samotné hraní na handheldu v lásce nemám, při cestách spíš držím knihu nebo dospávám, jindy už pro to prostor není. Hraní je pro mě záležitost s maximálním zážitkem, pro který potřebuju big ass screen a víc než pár desítek minut času. Handheldy tohle nesplňují.

Hearthstonky jsou samozřejmě výjimka. Ale pro ně nepotřebuju novou konzoli. 

A jak to vidíte vy? Půjdete do nové verze Nintenda Switch, nebo si počkáte na slevu té starší?

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář