ANKETA: Netflix konečně ukázal seriálového Geralta, Ciri i Yen. Jak se vám líbí?

Když jsme poprvé slyšeli o netflixové adaptaci Zaklínače, byli jsme poněkud skeptičtí. Streamovací gigant se sice může chlubit několika hity (třetí série Stranger Things je venku, běžte se podívat!), zároveň má na kontě i opravdové propadáky. A často v nich vystupuje Adam Sandler. Trpělivě jsme proto vyčkávali na první oficiální záběry a konečně se dočkali, čili…

První oficiální záběry ze seriálového Zaklínače jsou venku. Co říkáte na podobu Geralta, Ciri a Yen?

Viet Tran

Čekal jsem to mnohem horší. Geralt sice stále vypadá, že by vedle mordování monster mohl bokem vystupovat i v reklamních spotech pro L’Oréal, ale stačí mu přidat pár vrásek nebo jizev a půjde na to poměrně pohodlně koukat. Ciri taky vypadá relativně dobře, takže z trojice nových zveřejněných fotek mi nejméně sedí Yennefer, které trošku chybí ten bitch face. Ale uvidíme, jak jí to půjde v akci, rád se nechám příjemně překvapit.

Mnohem větší starost mám o… no, všechno ostatní. Uniklé snímky z natáčení s Vilgefortzem a Triss beru radši s odstupem, nilfgaardí brnění, které vypadá, že jej narychlo ušili ze scvrklých dračích koulí, mě nejspíš nepřesvědčí ani v pohybu. Ono je to těžký, když podobu postav a dalších věcí ze Zaklínače 3 mají hráči natolik zarytou v paměti, že cokoliv, co se bude vizuálně lišit od hry, nebude bez odezvy… A sám přiznávám, že se od toho oprošťuje obtížně.

Netflix Zaklínač Ciri

Ondra Pešek

Trochu se mi ulevilo. Na rozdíl od onoho odhalovacího videa, kde Geralt vypadal spíše jako produkt z Týdnu Středozemě v Lidlu, na fotkách Cavill vypadá vcelku obstojně. Strniště mu tu jde k dobru. Jak se mi překvapivě Bílý vlk líbí, Yennefer na mě nezapůsobila. Ač tu má být mladší, pořád je věkově blízko ke stovce. Nepůsobí tak, jak ji popisuje Sapek, tedy sebevědomě a moudře, jak tak… na zkušenou ženu patří. 

Na Cirillu nemám názor žádný, prostě se nechám překvapit. Obavy mám z kostýmů. Jistě, zbroje Nilfgaardu nemusejí vypadat jako ve hře, ale měly by působit reprezentativně, ne jako Ocean man. Nemyslím si, že seriál dopadne úplně špatně, ale nejspíš ho zadupou do země fanoušci her i knih znechucení hollywoodským uchopením zaklínačského materiálu.

Netflix Zaklínač Geralt

Martin Chlup

Zcela upřímně a čistě nepokrytecky říkám, že Cavill v roli Geralta vypadá fajnově. Decentní strniště, typické bílé vlasy vypálené z mladistvých experimentů s odvary z bylin, je to ten typický Geralt, kterého známe jak z her, tak i knížek. Yennefer sice nehraje Lucka z Choltic, ale vcelku pěkná černovláska, hrudník nic moc, ale tvářička pěkná. Jediná Ciri se mi ze současné podoby castingu nelíbí. Přirovnal bych ji k nilfgaardské zbroji vyrobené z dračího šourku. Pevně věřím v lepší scénář, než jakou měla celá finální série GoT.

Netflix Zaklínač Geralt

Radek Chuděj

Jako fanoušek literární předlohy (či právě proto) jsem prozatím spokojený, a chci se vyhnout tomu, abych z několika fotografií věštil budoucnost celého seriálu. Tuhle rozmáhající se radost všedního dne přenechám průkopníkům a průkopnicím oné obskurní disciplíny.

Podle mne herecké obsazení i nastíněné aranžmá odpovídá mlhavým popisům z knížek (vesměs). Sem tam si to filmaři trochu upravili, ale na druhou stranu se v mnoha věcech věrně drží originálu, čehož nebyla schopna ani herní série od CD Projekt RED. Ovšem to podstatné se teprve ukáže, protože postavy prokouknou až s hereckými výkony těch, kteří dostali šanci před kamerou. Nechme se proto překvapit.

Mimochodem, jsem si jist, že Henryho Cavilla celospolečenské přijetí do role Bílého vlka potěšilo, ale ta úleva mě docela pobavila. Už od počátku muselo být jasné, že stačí pár filmových maskérů a Geralta uděláte z kohokoliv. Muž z oceli musel vstávat každé ráno ve tři, aby mu z obličeje odstranili ten slušňácký kukuč.

Hrůzu mám jen z informací, které se doteď plíží internetem. Některé zdroje označují za režiséra Tomasze Bagińskiho (dělal filmečky pro herního Zaklínače), což je informace nesmyslná. Zmíněný rodák z Bělostoku se na seriálu sice podílí, ale v roli producenta a experta na efekty. Za filmovým zpracováním (díky všem bohům) stojí zasloužilí profíci Alex Garcia Lopez, Charlotte Brändström a Alik Sakharov. A právě ten poslední zmiňovaný je dost protřelý seriálový rejža se zářezy v podobě Boardwalk Empire, Dexter, House of Cards, Rome nebo také Game of Thrones.

Netflix Zaklínač Geralt

Patrik Dvořáček

Co se týče Zaklínače, jsem v porovnání s ostatními poněkud barbar. Knížky jsem nečetl vůbec, příběh první dvou her jsem prošel na Wiki a v YouTube videích a u třetího dílu jsem se pořád nedokopal k oběma velkým DLC. I tak mám ale k netflixovému zpracování pár výtek.

Henry Cavill je super herec (tím bych vám rád doporučil Man from U.N.C.L.E.), a přestože má na Geralta až moc hezké tvářičky, role se určitě zhostí pořádně. U Ciri mě u prvních fotek nic nezaráží, ale ani nepřekvapuje. Takže nejhůře z toho vychází Yennefer, jejíž casting bych přirovnal k Jafarovi z nedávného remaku Aladina. Ano, to je ten film s modrým Willem Smithem.

Mým jediným přáním avšak je, abychom se dočkali důstojné Klepny. Nechci žádné vychované koně s mírně nadprůměrnou inteligencí. Klepny chování je rozhodnuto jedinou mozkovou buňkou, která jí hlavou prolétá jako spořič obrazovky na Windows 98. A ve chvíli, kdy se trefí do rohu, se Klepna teleportuje na nejbližší střechu. Poslouchej, Netflixi!

Netflix Zaklínač Yennefer

A co říkáte na seriálového Zaklínače vy? Sedí vám podoba hlavních postav? Budete si kvůli němu pořizovat předplatné Netflixu?

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář