ANKETA: Prázdniny jsou konečně tady. Jaké jsou vaše herní plány na léto?

S příchodem léta začínají nejen dovolené či smradfesty v tramvajích, ale také okurková sezóna na herním poli. AAA pecky se až na pár nepočetných výjimek nahrnou až začátkem podzimu, což nám samozřejmě dává prostor splnit dlouho nesplněné resty. Možná. Jak se zdá, ne všichni mají v plánu propařit celé prázdniny.

Jaké jsou vaše herní plány na léto? Budete dohánět resty, nebo si od her naopak dáte na chvilku pokoj? Máte případně herní výzvu pro sebe?

Viet Tran

Pokud opomenu plánování Gamescomu, zrecenzování Judgementu (který je mimochodem fantastický) a další povinnosti okolo webu, popravdě mě žádné herní prázdniny moc nečekají. Zbývají mi poslední dva měsíce v Česku, než zdrhnu na delší dobu do Japonska, tudíž prázdniny nejspíše strávím nad plánováním, papírováním a šetřením, abych měl těch sedm měsíců co žrát. Ale nějaké herní články odtamtud zmáknu. Bojuju o flek na Tokyo Game Show, držte palce.

Když se ale najde nějaká časová skulinka, milerád bych dojel Sekiro: Shadows Die Twice nebo načal Metro Exodus. Do delších titulů asi nemá smysl se pouštět, třeba takové Divinity: Original Sin 2 se na mě usmívá z poličky už snad rok. Možná příští rok po státnicích, sorry. A to jsem nezačal mluvit o tuně dalších her na Steamu nebo PS4.

Ale dobrá, takže challenge? Vemu rovnou pět: napsat si jedno retro, recenzi, navazující tematický článek, ostřejší komentář a pak nějaký debilní text jen tak pro radost. A vše musí vycházet z nějaké čerstvě vydané nebo opětovně nastartované hry. Což mi připomíná, že v The Sims 3 máme stále zprovozněnou virtuální redakci, ve které všichni paříme u kompu v trenkách a žereme junk…

David Řasa

Protože léto úplně nepřeje sezení před konzolí nebo za kompem, utopím nejspíš nejvíc času outdoorově na mobilním Hearthstonu. Doporučuju! [recenze mrk mrk].

Z čeho mám strach, je vydání původního World of Warcraft. Řada lidí z mojí herní bubliny už si plánuje dovolenou na staronovou výpravu do Azerothu. Trocha nostalgie by byla fajn, ale WoW mi sebral takový kus života, že už se mi to nechce znovu opakovat.

Spíš se těším, že si vyberu nějakou naprosto otřesnou neznámou hru a svůj čas věnuji recenzi. Psát o kvalitních hrách je jedna věc, ale najít perly v kupě hnoje je výzva hodna Cooldownu.

Patrik Dvořáček

Vzhledem k tomu, že jsem po pěti letech konečně upgradoval své PC (byl to pořádný pr*ser, ale vytěžím z toho aspoň vtipný článek), jsem na propařené letní noci technicky připraven. Přeci jen mě ale čeká hromada pracovních i sociálních povinností, ve výsledku se tak k nadměrnému hraní nejspíše ani nedostanu.

Vrhnu se tedy do poměrně přímočaré výzvy – dohrát alespoň jednu hru, která mi leží rozehraná na disku či v knihovničce. Hlavními kandidáty aktuálně jsou Watch Dogs 2 a Quantum Break. Oba tituly jsem rozehrál již před dvěma měsíci, avšak konec jejich kampaně je stále v nedohlednu. Zkuste takové pročištění herních restů taky. Pokud tedy nejste na začátku kampaně třetího Zaklínače a na nejvyšší obtížnosti. Takový úkol si vyžaduje plný úvazek na několik let.

Martin Chlup

Sluníčkové počasí mám neochvějně spojeno s výlety, rozvojem cyklistiky a brázdění městských parků na in-linech. Je tedy dosti pravděpodobné, že na moje drahé konzole začne usedávat prach. Ale nebyl bych to já, kdybych se nerozhodl pořídit nějakou sběratelskou edici a danou hru si alespoň zkusmo zahrál. A v těchto dnech vychází Royal Collector’s Edition našeho milovaného i nenáviděného Kingdom Come: Deliverance od pekelníka Vávry. 

Rozhodl jsem se, že na asi pátý pokus dám této hře znovu šanci, a kdy je nejlepší období než herní sucho? Výborně, plán mám. Sice vychází nový Wolfenstein a The Sinking City, ale ty ze svých líných důvodů a neexistujících verzí sběratelek posunu až na podzim a počkám na výprodeje. Tak tedy dobrá, v roli Jindřicha osedlat oře a v roli Mortyho brázdit české kopečky na kole. Pokud někoho srazím či vulgárně urazím, až se mu budu uhýbat na kole, předem se omlouvám.

Adam Dvořák

Celé prázdniny plánuji odpočívat, a pokud zrovna nebudu u vody, svou odpočívací pozornost nasměruji na Netflix a pravděpodobně k Fortnite. Jo, hraju Fortnite.

Pak 27. srpna vychází Control, na který se moc těším. Jasně, je to téměř konec prázdnin a jeho hraní bude mít už malou pachuť linkovaných sešitů a gumy se slonem, ale co už. Posledních pár dní prázdnin tak pravděpodobně prošoupu svoje herní střevíce a myšlenkami se vrátím ke starému dobrému Maxi Payneovi. Uvidíme, jak mne jeho následovník bude bavit. Jenomže teď je velký vedro, jdu zpátky do vody. Přineste mi někdo sakra míchaný drink se zatočeným brčkem!

A jak plánujete své prázdniny vy? Schováte ovladače do šuplíku? Nebo na sluníčko vylezete jen kvůli rychlé potravě z nejbližšího Kauflandu?

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napsat komentář