ANKETA: Už i traktory jdou do esportu. Která další hra si zaslouží vlastní profi ligu?

Vloni, když se skoro do všeho cpal battle royale, jsme občas v redakci zavtipkovali, která další hra se dočká tohoto masivně populárního módu. Pomalu jsme ho ze srandy rvali i do Skyrimu, Hledání min, Hada či Farming Simulatoru. Tehdy ale nikdo z nás netušil, že se poslední jmenovaný titul dočká sice ne battle royale, ale profesionální esportové ligy, v níž vám kompetitivní farmaření může přinést slušný balík peněz. Otázka na dnešní redakční anketu je tedy jasná.

Když už i traktory mají progamerskou větev, která hra si podle vás rovněž zaslouží vlastní e-sportovou ligu?

Mafia: The City of Lost Heaven

Přiznejme si to, původní Mafie nebyla úplně perfektní. Po mikrotransakcích v ní není vůbec slyšet, ani jednou po nás nechce připojení k internetu a co více, nemá ani battle royale mód! Přesně proto by si náš český klenot zasloužil pořádnou esportovou scénu se šťavnatým prize poolem.

A přitom vývojáři při tvorbě nebyli vůbec daleko, milované závody ve formulích jsou skvělým základem. Jediný problém by samozřejmě představovala zkratka, která by se do pravidel fair play nejspíše nevešla.

Viet Tran: Job Simulator

Dovolím si krátký výlet do mé myšlenkové kanalizace. Z čiré zoufalosti (a nedostatku spánku) jsem si ráno před zkouškou dal snídani v mekáči. McMuffin se slaninou a střední latte na ISIC (protože jsem studentská socka). Položky, které většinou šikulové za pultem zvládnou vyrobit do deseti minut. Tentokrát to trvalo ale téměř dvakrát tolik – slečna popletla u kávovaru tlačítka, borec mi dal McMuffin bez slaniny (a když ji vyrobil, tak spadla na zem). Celkově šlo o poněkud politováníhodný ranní výkon.

A taková esportová liga v Job Simulatoru by podobné nešvary mohla odstranit. Možná nejen to. Hra by sloužila jednak jako trenažer pro čerstvě naverbované bažanty, jednak by progaming v tomto VR titulu podpořil soutěživost i snahu o profesionalitu mezi zaměstnanci.

Co si budeme nalhávat, otáčení burgerů pod časovým tlakem a precizní ládování hranolek do papírových krabiček není žádná prd*l, a ti nejlepší by se dočkali spokojených zákazníků i mezinárodního uznání na úrovni esportových elit. Třeba by do prize poolu přispělo i ministerstvo práce, kdo ví. Takže paní Maláčová, pište si poznámky. Tohle je budoucnost.

Tom Mlejnek: Surviv.io

Za poslední roky jsme se přesvědčili, že esportové scéně bezpochyby sedne žánr battle royale. Nicméně tuhle oblast tam zastupují jaksi nezáživné hry jako Fortnite nebo PUBG. Opravdoví fajnšmekři totiž hrají Surviv.io! Po zuby ozbrojené a navzájem se masakrující 2D koule, z nichž samozřejmě může přežít jen jedna – a to je přesně to, co esport potřebuje!

Ondra Pešek: Wreckfest

Jak říká Tom, battle royale sedne esportu jako hrnec na zadek, a já si nemyslím, že k tomuto žánru jsou nutně potřeba zbraně. Úplně první hra, u které si pamatuju, že jsem bojoval o přežití, byly klasické Flatouty. Duchovní nástupce téhle legendární série, tedy Wreckfest od původních autorů z Bugbear, nám konečně loni vyšel v plné verzi, a soutěžit o přežití v nadupaných kárách s vidinou finanční odměny je sen snad každého malého kluka. Buď to, nebo jsem magor. Každopádně čekám e-mail s nabídkou, lidé z Bugbear!

David Řasa

Jasně, moct ve chvíli rozhodnout o vzniku esportové scény s několikamilionovým prize poolem, tak pro své potěšení vyberu Robot Unicorn Attack a večer spokojeně sleduji komentovaný závod nejlepších jednorožců. Jenže smysl by víc dávalo dostat do esportu nějakou edukativní hru, co by školákům, kteří nikdy nedosáhnou vysněných pozic v esportovách týmech, alespoň vrátila odehraný čas ve zlepšení logického myšlení a v nových poznatcích.

A kde vzít alespoň trochu vzdělávací hru, která by v první hodině neunudila k smrti? Netřeba ani chodit za hranice. Ve Factoriu by se dalo soutěžit o nejrychlejší vystřelení rakety do vesmíru nebo o nejefektivnější návrhy těžby surovin. Celá hra je založená na metrikách a číslech a v případě vytvoření speciálních soutěžních scénářů se nabízí nekonečno možností, jak v žebříčcích změřit síly.

A co vy? Které hře byste násilně přišili esportovou ligu? Zkuste trumfnout naše šílené nápady v diskuzi pod článkem!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napsat komentář