Článkem 13 to nekončí, Brusel chce cenzurovat i hry. Pomozte nám ho zastavit!

Minulý týden schválil Evropský parlament směrnici obsahující kontroverzní článek 11 a článek 13. Tím to ale nekončí. Tamní poslanci jednají o další směrnici, která má cenzurovat či dokonce zakázat některé videohry. A jelikož Česko brzy čekají eurovolby, rádi bychom vás vyzvali k podpoře našeho šéfredaktora. Ten letos bude kandidovat a chce mimo jiné hájit zájmy herního průmyslu.

Koncem června čeká europoslance hlasování o další směrnici. Ta obsahuje článek 47, který se věnuje přímo digitálním hrám. Tento článek totiž říká, že by hry na území Evropské unie nesměly vyobrazovat žádnou brutalitu, krev či jakékoli náznaky násilí. Jde o reakci na usnesení Světové zdravotnické organizace (WHO), která označila hry jako zdroj duševních poruch a rostoucího agresivního chování.

Se směrnicí překvapivě souhlasí široká veřejnost, která ale hrám zkrátka nerozumí. Proto bychom chtěli všechny hráče vyzvat, aby vyburcovali podporu pro našeho šéfredaktora Vieta Trana v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které probíhají 23. až 26. května 2019. Jde o odborníka s dlouholetou praxí, který se dokáže ztotožnit s běžným hráčem a sám moc dobře ví, zač je toho v Dark Souls loket.

„Tak já za sebe asi řeknu tolik, já si myslím, že kultura velice upadá. Musíme to odbyrotokratizovat. Dost už bylo diktátu z Bruselu, v Česku si můžeme hrát, co chceme. Zastavme to společně! Postal 2 nám nevezmou,“ vzkazuje Tran a zároveň apeluje na přední politické představitele, aby zahájili diskuzi o tomto tématu.

Našeho šéfredaktora Vieta Trana, který není jen odborník na počítačové hry, ale také hrdý patriot a rozený Čech, najdete na kandidátce hnutí SPD. Pomozte nám a Tranovi zastavit nenasytné diktátory z Bruselu a dejte mu hlas! Děkujeme za podporu. A hlavně to sdílejte, než to smažou!

Kompletní program Trana najdete na VietnamDoEU.cz. #zachranmehry

Autor:
Studuju novinařinu, makám v marketingu a jím jinak.

2 komentáře

  1. Tak vy jste debilové jak máme mi YouTubeři natáčet herní videa když to scenzurujete vymýšlíte samý p******y fakt nevím co vás to napadlo

    Odpovědět
    • to ale musis npsat na profil EU parlamentu , ne sem, tady si to poslanci fakt neprectou 😀

      Odpovědět

Napsat komentář