GC 2019: Osvědčený recept v anime kabátku. Code Vein láká fandy Dark Souls s otevřenou náručí

Sekiro je vydané a Bloodborne 2 pořád nikde. Fanoušci souls her se přesto mají na co těšit. The Surge 2 vypadá podle našich dojmů dosti slibně a vydavatelé série Dark Souls také nezahálí. Nové RPG Code Vein staví na technologii legendární hardcore série a je to znát.

„Anime Dark Souls” jsem si vyrazil vyzkoušet do veřejné haly. Tam hra sice měla jeden z největších a nejvýraznější stánků, ale nijak na sebe marketingově neupozorňovala. A to se projevilo i na velikosti fronty – zatímco u Ghost Recon: Breakpoint nebo nového Need for Speed Heat se štosovaly davy nerdů už čtvrt hodiny po otevření bran, na Code Vein jsem nemusel čekat vůbec.

Obsadil jsem jeden z připravených PlayStationů, přičemž můj DualShock působil dojmem, že se brzy rozpadne i bez rozčileného házení o zem. Navíc jsem u své konzole zažíval problémy s audiem, kdy každých pár vteřin zvuk na moment vypadl a ze sluchátek se ozývalo zlověstné chrastění. Tenhle stánek očividně nedostal u vydavatele finanční prioritu.

Za nepříjemného zvukového doprovodu jsem se po stisknutí startovacího tlačítka objevil u obligátního bonfiru, kterým se v Code Vein říká mistles. Grafika obdržela oproti duchovnímu předchůdci výraznou anime stylizaci, nicméně efekty jisker a záblesků mi přišly rozhodně povědomé.

Co už ale není jen povědomě, je soubojový systém a pohyb obecně. Vaše postava se pohybuje se stejnou vahou i animací běhu jako Ashen One, na druhou stranu ale díky tomu vše působí plynule a skvěle se to ovládá.

Základ soubojového systému zůstal prakticky nezměněn. Hratelná postava dostala do vínku klasickou dvojici lehkého a silného útoku, parry, samozřejmě úhyb, který se ani vývojáři nenamáhali měnit, a tak můžete i tady vesele metat kotrmelce.

Ohánět se můžete paletou zbraní na blízko, já v demu vyzkoušel jen post-apo upírskou obdobu klasického meče. Jelikož váš hrdina je zmrtvýchvstalý (ano, i původ hlavní postavy je jako vystřižený z Mijazakiho titulů), dostal do vínku nadpřirozené schopnosti.

Vývojáři je nazvali „gifts” a jde o širokou škálu rozličných útoků jak na dálku, tak na blízko, krátko a dlouhodobé boosty poškození i obrany a mnoho dalšího. Lahvičky s léčivým lektvarem ale zůstaly při starém. Souboje mají právě díky kombinaci spellů a klasického mávání ocelí skvělou dynamiku a jednotlivé složky se dobře doplňují. Já měl v demu možnost vyzkoušet svůj um na jednom z bossů a bavil jsem se moc.

Posuzovat grafiku je trochu těžké, neboť stejně jako kdekoliv jinde na Gamescomu jsem hrál na velké televizi ve velké blízkosti. Vymáčknout toho z postaršího enginu nejde zase tolik, hra ale hodně sází na stylizaci, bude se tedy nejspíš na co dívat. Bohužel jsem neviděl žádnou cutscénu ani kus příběhu, takže tyto části hodnotit nemohu.

Code Vein působí jako sympatická upírská post-apo soulsovka a čekat na ni nemusíme dlouho. Dorazí totiž už 27. září na PS4, Xbox One a PC.

Hraju videohry, poslouchám divnou hudbu a nesnáším koprovku. Jsem závislý na Earl Greyi.

Napsat komentář