Horší než drogy, horší než alkohol. Už měsíc a půl nedokážu přestat hrát FIFA Mobile

Ahoj, jmenuji se Patrik. Neříká se mi to lehko, ale jsem závislý. Nejde ale o alkohol nebo drogy. Moje závislost je horší. Mnohem horší. Již měsíc a půl se nemůžu odtrhnout od té nejděsivější a nejodpornější věci, co si jako PC hráč dokážu představit – FIFA Mobile.

Vše to začalo před měsícem a půl. Byl jsem v extrémně tísnivé situaci. Odjel jsem na týden na Vysočinu a mé herní PC jsem ponechal v Praze. Najednou jsem se ocitl na opuštěném ostrově. Po ruce jsem neměl PC, konzoli a dokonce ani mnou milovanou čínskou kopii Super Nintenda.

Po prvním dni jsem ale začal pociťovat bolest, která vzešla z tohoto nesmírně hloupého kroku. Po ruce jsem totiž měl jen telefon a notebook, co sotva utáhne Solitaire. Avšak má touha po hraní byla neúprosná a já tak zabředl do hlubin Google Play.

Když se nad tím ohlížím, možná to pro mě byla největší životní chyba. 2048 jsem už ale mnohokrát dohrál a Super Mario Run mě dávno omrzel. Ve chvilkové slabosti jsem tak v moři obskurních vykopávek a čínských klonů sáhl po mikrotransakcemi prošpikovaném kousku mobilního fotbalu.

Ze začátku jsem si myslel, že FIFA Mobile po pár minutách smažu. Už jsem to tak udělal s mnoha dalšími hrami, tak proč by to tentokrát mělo být jinak? Jak jsem se mýlil. Při otevření prvního balíčku s hráči se mi uvolnila do mozku vlna endorfinů. Tak proč to nezkusit hrát ještě chvíli?

A šťastné chvíle jen přibývaly. Během týdne jsem se probojoval v kompetitivním žebříčku do kategorie Pro. Hodnocení svého týmu jsem vytáhl na 80. V kampani jsem dokonce vybojoval Neymara Juniora! Když to tak čtete, určitě si říkáte, že to tak špatné být nemusí.

Nesmíte ale zapomínat, že jde o produkt od EA. Ve hře je šest různých stálých měn, které jsou doplňovány dvěma až čtyřmi dočasnými měnami z eventů. Většinu z nich jde samozřejmě získat poctivým grindováním, zbytek zase získáte úžasným skillem zvaným debetní karta.

S klidným srdcem můžu říci, že jsem ve FIFA Mobile neutratil ani korunu. Se smutkem zase můžu říci, že grinduju celý měsíc a půl. Běžně jsem proti mikrotransakcím imunní, ale když ten balíček měny a hráče s hodnocením 90+ stojí jen 25 korun? Vždyť i autobusem jezdím levněji.

Tomuto nutkání se zatím stále bráním. I když, můj tým již atakuje hodnocení 100 z možných 120. V kompetitivním módu se blížím ke kategorii Legendary. A Neymara Juniora mám pořád. Jen už se do mého týmu nevejde. Nyní se mu v týmu prostě vyhřívají mnohem lepší hráči.

Což ale neřeší můj problém. Jsem stále závislý. Na mobilu hraji denně hodinu až dvě, jen abych získal pár boostů nebo nejlépe nového a lepšího hráče. A nevím, kdy přestanu. Vlastně ani nevím, jestli přestat můžu. A zda vůbec těm mikrotransakcím odolám. Pomoc.

FIFA Mobile tým

Zhruba takhle vypadá nekontrolované hraní FIFA Mobile po měsíci a půl.

Ahoj, jsem Patrik, mám rád Dishonored, indie hry a vytříbená memečka. A občas taky něco čitelného napíšu.

Napiš komentář