FOTOGALERIE: Herní „Smemetana“ na desítky způsobů. Ve Skyrimu, WoW i Kingdom Come

Kdo vede aktivní internetový život, jen těžko mohl minout smršť memů s redaktorkou DVTV Emmou Smetanou. Její smutná tvář, která byla původně součástí selfie s hořící katedrálou Notre-Dame na pozadí, se následně objevila… téměř všude. U černé díry, ukřižování Ježíše, padající Sauronovy věže i na profilovkách mnohých facebookových uživatelů. Nás nevyjímaje. 

Netrvalo dlouho a brzy se objevilo i několik herních memů se zachmuřenou redaktorkou. Hořící katedrála z Age of Empires 2 se vyloženě nabízela, že ale bude Smetana reportovat také přímo z Pepého mafiánské restaurace, to nás upřímně odzbrojilo. A jak jsme už naznačili v naší čtenářské skupině, rozhodli jsme se udělat vlastní kolekci memů. Abychom se coby mediální sviňuchy na té vlně ještě svezli, chápete.

Uvědomujeme si riziko, že nás teď redaktoři z Respektu mohou obvinit z kyberšikany a že slečně Smetaně závidíme úspěch, krásu a možná i knihovničku na Steamu. Ale věřte, že tomu tak není. Nemáme proti ní nic, nevadí nám a popravdě ji část naší party vlastně ani nijak nesleduje (a v naší komunitě ji někteří ani neznali). Prostě jsme se vyhřezlými memy bavili celé poslední dva dny a přišlo nám škoda, že těch herních bylo pomálu.

Pokud vás zajímá, co se kolem „Smemetany“ děje, přečtěte si souhrnný komentář na A2larm. Níže už najdete jen naše narychlo splácané výtvory. A bez obav, další už dělat nebudeme a vrátíme se k serióznějším textům. Za týden bude ten meme stejně už dávno mrtvý.

Notre-Dame edice

Napříč herními světy

Hráčské radosti a strasti

Speciální redakční výběr

Text a koláže: Patrik Dvořáček, Viet Tran

Autor:
Vietnamec z rodné Hané, který na chvilku utekl do Japonska. Několik let šéfuju undergroundovým herním webům, což je možná důvod, proč mi ustupuje čelo a trpím nespavostí. Do toho jsem mediálním dělníkem na CNN Prima NEWS, dříve v Echo24.

Napiš komentář