GC 2019: Psi, randění a hafo humoru. To vše a více nabídne Best Friend Forever

Z náhledového obrázku a možná ani z titulku nepůjde jasně poznat, o čem vůbec Best Friend Forever je. Dám vám proto velmi rychlý souhrn, díky kterému jsem se do tohoto počinu od novozélandského studia Starcolt okamžitě zamiloval – je to randící hra se psy.

Hned na začátek vás uklidním. V tomto dating simu nerandíte se psy. To by bylo divné. Pokud máte rádi divné hry, můžete zkusit Hatoful Boyfriend. V BFF se snažíte sbalit normální lidi a zároveň jejich čtyřnohému společníkovi musíte dohodit toho vašeho.

Když jsem v Kolíně nad Rýnem přicházel na schůzku se zástupci vydavatele Alliance, nebyl jsem si úplně jistý, co vše mám očekávat. Hra byla oficiálně představena až po Gamescomu a kromě těch klíčových čtyř slov jsem nevěděl zhola nic. A dost holý stánek na výstavišti mi jen přidával na nejistotě.

Hned po prvních vteřinách ale moje nervozita opadla. Best Friend Forever vypadá přesně tak, jak bych si randící hru se psy představoval ve svých snech. Malebné grafické zpracování rozzářilo obrazovku, klidný gameplay potěšil mou unavenou hlavu a vtipné dialogy mě zase pohladily po srdíčku.

Během desetiminutového dema jsem dostal na starost snad nejroztomilejšího herního psa. A rovnou můžu potvrdit, že jsem ho okamžitě poškrábal za ouškem. Několikrát. A chlupáčovo zapojení nebylo omezeno jen na hratelné části, kde jsem se o něj staral. Můj čtyřnohý kamarád hrál roli i v rozhovorech s ostatními lidmi!

Best Friend Forever

Je jasné, že se vašemu hafanovi dostane velké pozornosti od dalších obyvatel Rainbow Bay, jkteří mají bez výjimky také svoje pejsky. Na jednu stranu tak jsou randící možnosti hodně široké, na stranu druhou se můj mazlíček kamarádil nejen se svými vrstevníky, ale zasáhl i do rozhovorů s dalšími lidmi. Většinou to bylo sice prděním, ale občasný štěk taky zafungoval.

Dialogy byly navíc skrz naskrz prošpikované humorem, který lze krásně vidět už v oznamovacím traileru a přiložených screenshotech. Vývojáři svůj počin naštěstí neberou zbytečně vážně a výsledný gameplay, jenž jsem mohl okusit, díky tomu vzkvétá. Rozhodně bych se nebál Best Friend Forever přirovnat k Dream Daddy z dílen Game Grumps.

Na datum vydání si bohužel ještě chvíli počkáme, symbolicky je totiž stanoveno na 14. únor 2020. Mezitím se můžete pokochat oficiálními stránkami, které mají snad nejhezčí URL na světě – bffgame.dog.

Best Friend Forever

Ahoj, jsem Patrik, mám rád Dishonored, indie hry a vytříbená memečka. A občas taky něco čitelného napíšu.

Napiš komentář