GC 2019: Drsná evoluce roztomilých příšerek. V The Eternal Cylinder neustále utíkáte před nebezpečím

Chilské studio ACE Team proslulo hlavně ztřeštěnými závody Rock of Ages. Spolu se třetím dílem této série ukazovali Jihoameričané na Gamescomu také The Eternal Cylinder, zvláštní survival, který je ne neprávem přezdíváný „Spore na drogách“. Pozor, následující řádky obsahují silnou dávku roztomilosti.

„Tohle je velké, nepropásněte to,“ stálo v informacích ke schůzce k tehdy ještě neoznámenému The Eternal Cylinderu. Na schůzku jsem tedy zamířil zcela bez představy, co mě ve stánku čeká, zato ale s vysokým očekáváním.

Nejprve mě překvapila přítomnost Andrése, jednoho z bratrů Bordeauových, kteří ACE Team založili. Toho jsem totiž už viděl v jiném stánku u jiné hry. On si mě nepamatoval – tomu se ale nedalo divit. I po představení jsem ale neměl tušení, na co se vlastně dívám. Jen název a stylizace mi kdovíproč připomněly loňské filmové zklamání jménem Smrtelné stroje.

Byly totiž pro nás připravené nicneříkající startovací obrazovky, které by mohly patřit titulu jakéhokoliv žánru. Až za pochodu nám vývojáři začali vysvětlovat, o co ve hře vlastně půjde. The Eternal Cylinder je survival hrou zasazenou do originálního univerza.

Ovládáte v ní vámi vytvořeného trebhuma, dvounohou kulatou příšerku s chobotem. Právě onen chobot je velmi důležitý pro hratelnost. Váš trebhum totiž pomocí něj nasává potravu a suroviny z okolí, s nimiž následně můžete nadále nakládat. Ovládá se to velmi jednoduše. Jedním tlačítkem sajete a dalším spotřebujete vybraný consumable.

Vaši příšerku je třeba krmit a napájet. Když uspokojíte její základní životní potřeby, můžete se vydat do světa. Ten je procedurálně generovaný, vždy vás ale bude pronásledovat Věčný válec. Tahle gigantická mechanická entita se neustále pohybuje vpřed a ničí vše, co jí přijde do cesty. Vy ale můžete její ničivé řádění alespoň na chvíli zastavit aktivací tajemných věží (věže ve hrách v r. 2019, ha!). K tomu je ale třeba určitých schopností, a ty zase získáte díky mutacím.

Jak vlastně ony mutace budou fungovat, jsem se nestihl dozvědět Hra se nicméně příjemně ovládala (místo sprintu se můžete sbalit do klubíčka a kutálet, autoři původ v Rock of Ages nezapřou) a svět byl překrásně stylizovaný. I další příšerky, které během svého útěku před válcem potkáte, vypadaly roztomile, a tajemno podivného světa na mě dýchlo velmi silně.

Bojím se jen herní náplně, snad aktivování věží ozvláštní ony mutace a s nimi spojené změny v hratelnosti. Rozhodně se ale minimálně bude na co dívat. The Eternal Cylinder vyjde někdy v příštím roce na XONE, PS4 a PC, odpůrci Epic Storu si ale budou muset ACE Team přidat na černou listinu. Hra je nyní v uzavřené betě, přihlásit se můžete na oficiálních stránkách.

Recenzent, komentátor a bývalý fanoušek AC. Studuju humanitní vědy, do toho šermuju a píšu články. Očividně.

Napiš komentář