GC 2019: Druhá světová je pasé. Men of War 2: Assault Squad láká na totální studenou válku

Zatímco původní díly Men of War úspěšně přiblížily hráči strasti a slasti druhé světové války, další přírůstek v sérii přesouvá dějiště téhle RTS značky do období alternativní studené války. Jaké dojmy jsem si odnesl z půlhodinové prezentace Men of War: Assault Squad 2 – Cold War?

Otázkou v perexu jsem si poněkud nahrál. Původně jsem totiž měl na stánku 1C Entertainment zkoušet mlátičku Devil’s Hunt. Okolnosti tomu ale nepřály a mix God of War a Devil May Cry padl do klína Tomovi. Já proto dostal hru, na kterou byl přihlášen on. Tom má rád RTS, hraje je, rozumí jim.

Já nikoliv. Ani za mák. Přesto, povzbuzen dobrou kávou od českých hostesek a pozitivitou Dana z 1C, jsem si sedl na stoličku s pozitivní náladou a vypravil se na cestu do neznáma.

Mladý Rus, který mi hru prezentoval, po mé omluvě naštěstí pochopil, že válečným strategiím absolutně nerozumím. Pomalu, srozumitelně a s úsměvem mi tak vysvětlil, co že je vlastně v Cold War nového.

Hlavní novinkou je samozřejmě přesun do nové éry, tedy studené války 50. a 60. let. Když se mě ruský vývojář zeptal, za kterou stranu chci hrát, chvíli jsem váhal, hrát totiž samozřejmě můžete jak za Sověty, tak Američany. Nerad bych totiž zreplikoval známou scénu z Pelíšků. Novinkou je také dynamické generování kampaní, nemusíte se tak bát o nedostatek singleplayerového obsahu.

Ve hře najdete celkem pět map, přičemž jsou prý až čtyřikrát větší než v minulém díle. Díky vylepšenému enginu se taky nyní po mapách může pohybovat násobně víc jednotek, vojáků či vehiklů. Z nového zasazení plyne samozřejmě také premiéra helikoptér.

Své nástroje digitální války můžete poslat do naprosté většiny budov, řípadně ony budovy rozmetat na kusy. Nebo obojí, pokud jste idiot jako já (hypoteticky, tohle se mi naštěstí nestalo, ale byl bych toho schopen).

Návrat samozřejmě slaví i kompetitivní multiplayer, který si můžete užít na všech mapách v režimu 2v2 i 4v4. Nebo si můžete své přátele přizvat na svou stranu a velet jim. Vylepšena byla i grafika, ač se pořád jedná o tentýž engine jako v případě předchozího dílu.

Jak už setrvání dvojky v názvu napovídá, Men of War 2: Assault Squad – Cold War není žádnou revolucí. Přesto však dle slov autorů přináší spoustu novinek jak po technické, tak obsahové stránce. Fanoušci RTS se mají na co těšit, a ani nemusejí čekat dlouho. Hra vychází za necelé dva týdny, přesněji 12. září 2019.

Hraju videohry, poslouchám divnou hudbu a nesnáším koprovku. Jsem závislý na Earl Greyi.

Napsat komentář