GC 2019: Plynulejší, ovladatelnější i barvitější. The Surge 2 napravuje nedostatky předchůdce

Focus Home Interactive má u některých hráčů pověst vydavatelství, jehož většina titulů se dotkne průměrných až nadprůměrných hodnocení, ale málokdy si pro sebe urve spotlight. Mohla by nová soulsovka The Surge 2 být po vynikajícím Plague Tale: Innocence dalším kouskem, který rozbije tyto hráčské předsudky?

Jelikož mi v naší GC partě připadla role Dark Souls experta, vyzkoušel jsem na na výstavišti hned tři klony japonské drtičky nervů. Jedním z nich byl The Surge 2, pokračování sci-fi soulsovky od německých Deck13. Před odjezdem jsem spěšně nainstaloval první díl, abych mohl hry porovnat. Nutno říct, že se to vyplatilo. Dvojka je, alespoň z toho, co jsem hrál, o krok dál.

Díky fast-passu mě člověk od Focusu postavil na úplný začátek fronty, a já tak v zátylku cítil bodavé pohledy poctivců, kteří si frontu vystáli. Když se uvolnila jedna stanice, bezostyšně jsem ji obsadil a pustil se do poněkud tradičního prologu. Protagonista, jehož si oproti prvnímu dílu můžete plně customizovat včetně pohlaví a příběhového pozadí, se probudil bez trademarkového exosuitu v laboratoři.

V samotném úvodu jsem tedy ještě nemohl uhýbat, o kombinace bloku a vertikálních a horizontálních útoků jsem nicméně ochuzen nebyl. Stejně tak nechyběla možnost zaměřovat se na jednotlivé končetiny či hlavu a následně z nich pomocí brutálních dokončovaček získat kusy zbroje. Základ byl tedy stejný jako v prvním díle, nicméně vše působilo plynuleji a příjemněji se to i ovládalo.

Co se zasazení týká, pryč je industriální oblast společnosti CREO. The Surge 2 nás vrhne do města Jericho City, a je vidět, že autoři si dali s level designem záležet. Už jen v prvních pár minutách jsem objevil několik zkratek a důmyslných propojení nových a již objevených místností. Město samotné pak z trailerů vypadá moc hezky. Já na vlastní oči viděl jen interiér policejní stanice.

Zatímco první díl působil jaksi vybledle, ve dvojce vývojáři pořádně otočili se kolečkem sytosti barev. Chvílemi hra tak působí poněkud pouťově, nicméně povětšinou jde o změnu k lepšímu. The Surge vyšlo před dvěma lety, grafický skok je však minimální. To ale vynahrazuje plynulost, žádné propady FPS jsem nezaznamenal.

Po získání exosuitu jsem již mohl uskakovat jako laň, kupodivu jsem ale nedostal na výběr mezi dvěma typy exosuitů jako v prvním díle. Možná bych se k dalšímu dostal později, tak daleko jsem se už ale nedostal, jelikož mi bylo demo vzápětí vzato z ruky. Asi bylo na čase, stále jsem v zátýlku cítil ty nenávistné pohledy návštěvníků.

Hra vychází již příští měsíc, přesněji 29. září, pro PC, Xbox One a PS4. Já The Surge 2 držím palce. Zatím to totiž vypadá, že se v Deck13 poučili z chyb prvního dílu a udělali správný sequel.

Hraju videohry, poslouchám divnou hudbu a nesnáším koprovku. Jsem závislý na Earl Greyi.

Napsat komentář