GC 2019: Tuna detailů a vylepšení s pár bugy. Transport Fever 2 má být správným pokračováním

Tycoonová série od švýcarských Urban Games, která začala v roce 2014 hrou Train Fever, má sice vzestupnou tendenci, ale ani druhý díl Transport Fever nesklidil kdovíjaké nadšení. Po třech letech se autoři vracejí s Transport Fever 2 a slibují ve všech ohledech větší a lepší hru. Jestli se jim povedlo, jsem měl možnost ochutnat na gamescomovém stánku vydavatele Cosmocover.

Nikdy jsem nebyl na žádné větší herní akci. Nikdy jsem nikoho nezpovídal, natož anglicky. Proto jsem na schůzku do Cosmocoveru, která byla mou gamescomovou premiérou, dorazil poněkud rozklepaný. Sympatický vývojář, který mě dostal na starost, ale mé obavy brzy rozehnal a já se ponořil do světa přepravní horečky.

Pokud se něco předchozímu Transport Feveru nedalo vytknout, byl to nedostatek možností. V tom zmatku se ale dalo těžko orientovat, a přesně to se autoři pokusili vylepšit. Hra obdržela zcela nový HUD a podrobnou nápovědu, aby se vášnivým virtuálním dopravním magnátům lépe pracovalo.

Rozhraní na mě působilo čistě, trochu mi designem připomnělo rebootované SimCity, což asi není špatně, ale moc dobře jsem se přesto neorientoval. Možná to ale bylo tím, že na mě nadšený vývojář chrlil spoustu informací a do Německa to byla přeci jen dlouhá cesta.

V Urban Games také zapracovali na světě. Nejenže v Transport Fever 2 máte nově možnost upravovat terén (okolo čehož se točí jeden celý herní mód), ale taky jsou oblasti celkově detailnější. I jednotlivá osobní auta jezdící po silnicích jsou do detailu propracovaná (můj průvodce se mi chlubil Ladou, kterou vymodeloval) a na každé ovládané vozidlo si lze přepnout kameru a zkoumat krajinu z jiné než izometrické perspektivy. Hra vypadá poměrně hezky a dokážu si představit, že se tímto způsobem kochám.

Novinkou, která bude podle mě notně využívaná, je mapový editor. Ve hře je možné si podle vámi nastavených parametrů nechat vygenerovat mapu, následně ji podle vašeho gusta dále upravit a případně, pokud jste spokojeni, ji exportovat a nabídnout ostatním hráčům k vyzkoušením. Jde to samozřejmě i obráceně.

Vyzkoušel jsem si i kampaň, její zpracování mi ale připadlo poněkud nepřehledné. Jednotlivé úkoly se buď zobrazují na divných místech, nebo, pokud jde o lokaci na mapě, jsou špatně vidět. Tohle by chtělo ještě vylepšit.

A vylepšování je potřeba dost. Na bugy jsme natrefili během vyhrazené půlhodinky mnohokrát, dokonce i vývojář působil znepokojeně. Hra má vyjít ještě letos, přesné datum vydání ale zatím není dostupné. Tak snad se to všechno povede opravit, než první souprava dorazí do digitálních obchodů.

Recenzent, komentátor a bývalý fanoušek AC. Studuju humanitní vědy, do toho šermuju a píšu články. Očividně.

Napiš komentář