GC 2019: Jak je na tom Nintendo Switch Lite? Na cestách poslouží, k telce ho už ale nepřipojíte

Nintendo Switch Lite je už prakticky za rohem. Odlehčená verze hybridní japonské konzole se objevila ve vitríně na Gamescomu a alespoň přes sklo ukázala, co všechno od ní můžeme očekávat. Je to pořád ještě Switch? A na kterou skupinu hráčů vůbec míří?

Stánek Nintenda nebyl jen o nadcházejících titulech, unavených novinářích a talířcích se zákusky. V jedné části lobby bylo obzvlášť rušno. Za sklem se totiž pyšnila trojice Nintendo Switch Lite ve všech představených základních barevných variantách. Ty, nutno uznat, vypadaly aspoň na první pohled skvěle.

Ke smůle všech návštěvníků nebylo možné konzole ohmatat vlastníma rukama a udělat si vlastní dojmy z kvality plastu a dalších materiálů, minimálně jsem ale mohl vypozorovat přes vitrínu jejich výkon. Na všech vystavovaných konzolích totiž běžely hry, v mém případě jsem se mohl pokochat tím, že se nová Zelda či Super Mario Odyssey hýbala opravdu plynule.

O výkon novinky bych se tedy za sebe nebál. Nintendo Switch Lite pohání stejný procesor jako nová revize „dospělého“ Switche. Díky němu vydrží na baterii déle než původní model, který přišel na trh před dvěma lety.

Lite verze má nicméně o trochu menší dotykový displej (HD rozlišení zůstává) a neoddělitelné, napevno připojené joy-cony. Hlavní rozdíl je tedy jasný, odlehčená verze Switche nepůjde připojit k televizi. Lite půjde používat jen jako handheld nebo v tabletop režimu, pokud se vám bude chtít dokupovat dvojici joy-conů navíc.

Může vůbec levnější verze konzole bez původní funkcionality, díky které jsme si Switch zamilovali, přilákat nové hráče? Zcela určitě. Jak jsem zmínil výše, novinka by měla bez kompromisů zvládat všechny dosud vydané hry, co se výkonu týče. Absence odjímatelných joy-conů přispívá robustnosti a lepšímu úchytu i pro děti.

To vše zní samozřejmě fajn, pro mnohé ale bude hrát rozhodující roli cena. Fanoušci handheldů 2DS či 3DS, kteří se ještě nerozhodli nebo byl pro ně původní Switch příliš drahý, by mohli sáhnout právě po Lite verzi jako po úspornější alternativě. Někdo také třeba může chtít druhý Switch na cesty nebo pro svou drahou polovičku, nemusí tedy dávat za další konzoli „plnou pálku“.

Nintendo Switch Lite přijde na trh již 20. září ve třech barvách, později během podzimu, s vydáním Pokémon Sword a Pokémon Shield, výběr doplní Pokémon verze.

Autor:
Videomaker a fejkový Harry Potter. Kdysi dělal na velmi populárním pořadu o Minecraftu, což je ovšem jedna velká ostuda, proto se k němu radši nikdo nehlásí. A taky je to trošku čuak.

Napsat komentář