Startuje charitativní Herní výzva 2021. Pokoříte všech 10 kategorií? My to zkusíme

Deset kategorií, dvě úrovně obtížnosti a čas do konce roku 2021. Herní výzva je zpět a pod taktovkou serveru Databáze her je opět pořádána pro dobročinné účely. A pokud je pro vás zlepšení hráčské karmy málo, můžete vyhrát i hodnotné ceny. Zadání šestého ročníku vypadají o něco milosrdněji než v minulých letech, tudíž si (znovu) troufneme na velkohubé prohlášení, kterého nejspíše budeme v prosinci (znovu) litovat. Takže: každý měsíc pokoříme jednu z představených kategorií, a to hezky na hardcore obtížnost. Tak, řekli jsme to.

Na naši obranu, poslední dva roky byly dost hektické (což se stává, když šéf zdrhne na necelý rok do Japonska a zanedbává svůj hráčský život). Do toho přiskočily pracovní záležitosti, diplomka, státnice, pandemie, znáte to. Koronavirový lockdown ale napomohl k tomu, že místo cestování do práce nebo za zábavou trávíme více času u monitorů, což je i důvod, proč vidíme letošní šanci na pokoření Herní výzvy docela pozitivně. Pokud si teda nevymyslíme extra mantinely navíc jako dva roky nazpět.

Předběžný plán je takový, že každý měsíc pokoříme jednu z představených kategorií v hardcore obtížnosti. Úspěch následně oznámíme na konci měsíce v samostatném článku včetně toho, které hry jsme vybrali, proč padla volba zrovna na ně a které další alternativy připadaly v úvahu. Občas hodíme do naší uzavřené čtenářské skupiny info o našem postupu, tak se nebojte přidat.

Výzvu můžete plnit jen tak pro radost, je to obecně docela dobrý způsob, jak si hraní trošku zpestřit nebo objevit méně známé tituly. Pokud ale chcete vyhrát hodnotné ceny, je třeba oficiálně přijmout Herní výzvu 2021 založením účtu na Databázi her. To se hodí, protože pak můžete svůj průběh evidovat na svém profilu a případně konzultovat tipy a triky s dalšími uživateli Databáze. Co se týče letošních kategorií, níže se můžete podívat na stručný rozpis jednotlivých škatulek (a jejich hardcore varianty):

  1. Pacifista: Dohraj hru, ve které se nevyskytuje násilí. / Dohraj hru, ve které je standardně možný násilný postup včetně zabíjení nepřátel, nicméně vy nezabijete jediného protivníka.
  2. Amerika, jak ji neznáte: Dohraj hru od vývojáře z některé americké země kromě USA. / Dohraj hru od vývojáře z některé americké země kromě USA a Kanady.
  3. Remaster: Dohraj remaster nebo remake jakékoliv hry. / Dohraj původní verzi hry, na kterou byl vydán její remaster nebo remake.
  4. Minihraní: Dohraj hru, která obsahuje alespoň jednu minihru. / Dohraj hru, včetně všech miniher, pokud je možné je dohrát. Povolené jsou jen hry, které obsahují minimálně tři minihry.
  5. Pořádný pařan: Dohraj hru, ve které strávíš alespoň 15 hodin. / Dohraj hru, která ti zabere víc než 50 hodin.
  6. Jménem zákona: Dohraj hru, ve které hraje aktivní roli policie. / Dohraj hru, ve které hraješ přímo za policistu nebo detektiva.
  7. Čas je relativní: Dohraj hru, ve které tě nikde v jejím průběhu netlačí čas. / Dohraj hru, ve které jsi po většinu herní doby omezen časovým limitem.
  8. Herní nášup: Dohraj hru včetně alespoň jednoho obsahového rozšíření (DLC, datadisk apod.). / Dohraj hru, včetně všech oficiálně vydaných obsahových rozšíření. Povolené jsou jen hry, ke kterým vyšly minimálně dvě oficiální obsahové rozšíření.
  9. Okna vesmíru dokořán: Dohraj hru, ve které se dá cestovat vesmírem. / Dohraj hru, ve které se dá cestovat reálným vesmírem, tak jak ho dnes známe.
  10. Dětský svět: Dohraj hru, ve které hraje aktivní roli dětská postava. / Dohraj hru, ve které po většinu herní doby hraješ přímo za dětskou postavu.

Na stránkách ke každé kategorii najdete také doplňující informace, pokud tedy budete brát výzvu vážně, doporučujeme je omrknout. Stejně tak se celá Herní výzva 2021 řídí několika jednoduchými pravidly – například nelze jednou hrou splnit více kategorií a nepočítají se již rozehrané tituly.

Účastníci mohou vyhrát hodnotné ceny, které se odhalují průběžně po celý rok – již nyní se ví například o kuponech do herního obchodu Xzone nebo o skvělé české plošinovce Feudal Alloy. A stejně jako minulé ročníky je zde přítomen charitativní přesah, kdy s rostoucím počtem aktivních účastníků výzvy bude růst i příspěvek uživatelů Databáze her pro organizaci Člověk v tísni. Nežijeme zrovna v nejveselejší době, proto se každá pomoc počítá. Proč ne, když u toho můžeme i hrát?

To by bylo za nás asi vše, jdeme si na Herní výzvu 2021 udělat tabulku. Tak nám držte palce, budeme vám je držet taky!

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář