Hry dnes nestojí za nic. Tak jsme si udělali vlastní

Všichni z nás na tomto webu, ať už čtenáři, nebo redaktoři, máme rádi hry. Proto jsme koneckonců tady. V posledních letech nás ale herní průmysl neustále zklamává. To jsou pořád samé mikrotransakce, odklady, brutální selhání slavných značek… A když už vykoukne nějaká opravdu dobrá hra, je to nějaký remake nebo reboot, který půlku skóre obdrží z nostalgie.

My jsme si ale řekli dost. Jak dokázali Warhorse Studios nebo Beat Games, i v naší české kotlině mohou vzniknout tituly světového formátu. Tak proč bychom to nezvládli taky? Psát umíme, schopné programátory a grafiky máme taky.

Představujeme vám proto výsledek dnů vývoje a náročného crunche. Ne, ani nám se bohužel tento nechutný trend nevyhnul, ale nestydíme se za to. Děláme hry, protože nás to baví. Díky většímu nasazení jsme vám alespoň mohli náš magnum opus přinést symbolicky na Apríla.

Hry totiž dokážou něco, co žádná jiná forma zábavy nedovede. Doslova vás přenesou do jiného světa, světa, o kterém se vám ani nezdálo. A o čem sníme my, redaktoři Cooldownu, když náhodou spíme? To vám vyjeví náš první počin, Cooldown: The Game.

Co to je?

Coodown: The Game je zbrusu nová JRPG vizuální novela. Nabízí napínavý a rozvětvený příběh, originální grafickou stylizaci, postavy podle reálných předloh a pro nás typický humor. S nabídkou spolupráce jsme oslovili řadu našich kontaktů včetně Davida Cage nebo Neila Druckmanna, ale projekt byl na ně až příliš ambiciózní. 

O čem to je?

Základní slabinou herního žurnalismu je nedostatek kvalitních autorů. Co když jste to ale právě vy, kdo dokáže v tomto oboru prorazit? Cooldown.cz je jakožto platforma ideální příležitostí pro nadějné pisálky. Naše hra vám toto zprostředkuje. Dokážete obstát ve zkouškách, které si připravil nemilosrdný Tran a jeho tým roky zocelených redaktorů?

Vydejte se na epickou výpravu, potkejte herní legendy, bojujte s nešvary dnešní doby a získejte uznání redaktorů Cooldownu. Pokud uspějete, dost možná vás čeká sláva, peníze a nádherné cosplayerky.

Jak a kdy?

Hra běží na převratném enginu Ren’py, který umožňuje 16x více detailů oproti všem našim předchozím titulům. Také nabízí lepší nasvícení, textury, nasvícení i audio. Hlavní ale je, že to i přes to všechno jednoduše funguje.

Cooldown: The Game vychází na PC, Linux a mobilní zařízení se systémem Android  1. 4. 2020. To všechno hezky s českými titulky a na počítačích dokonce i dabingem – stačí ve hře stisknout klávesu V! Jakožto svobodomyslní autoři jsme odmítli štědrou nabídku za exkluzivitu na Epic Store od Tima Sweeneyho a hra je dostupná bezplatně na portálu itch.io.

P.S. Ve hře se ukrývá puzzle. K jeho rozluštění se také budete muset porozhlédnout po našich sociálních sítích. První z vás, kdo pošle správnou odpověď na adresu pesek@cooldown.cz, se může těšit na pěknou, a jak už to tak u nás bývá, herní, cenu.

Autor:
Jsme mladí, bez peněz a v depresích, hry nám ale pomáhají se s tím vším vyrovnat.

Napiš komentář