Kde se vzal, tu se vzal Cooldown

Vážení čtenáři,

někteří jste si jistě všimli, že redakční partu, která donedávna ještě působila na SkillZone, čeká velká změna. Nekončíme, o hrách hodláme psát dál. Nicméně pod jinou jmenovkou a odlišnou formou než doposud.

Byl bych proto moc rád, kdybyste mi věnovali pár minutek a přečetli si následující řádky. V nich stručně popíšu svůj pohled na to, co se kolem mě a redakce dělo či nadále děje, a také nastíním, co si od nového projektu slibuju.

Profesionální novináři už od pohledu

Kde to všechno začalo

Začal bych u jména BattleForce. Skalní fandové jistě vědí, co jsme byli zač, ale jsou tu i tací, kteří o tomto projektu nikdy neslyšeli. Těm bych chtěl proto stručně shrnout, kde jsme se jako redakční parta poznali a jak to s námi šlo dál.

Sám jsem do BattleForce vstoupil až po několika letech jeho existence. Původně to byl totiž portál s herními servery a až s příchodem Trana se postupně proměnil ve slušný herní magazín. Nešlo přitom o žádný profesionální projekt. Byli jsme zkrátka banda nadšených kluků, kteří bezplatně a pro zábavu psali o svých oblíbených hrách.

To se ale mělo změnit v roce 2016, kdy jsme dostali nabídku, že můžeme jít pod SkillZone. Že bychom konečně dostali za články i nějaký ten drobák, solidní zázemí a třeba jednoho dne dokázali konkurovat velikánům na české herní scéně.

Znělo to fajn, kývli jsme na nastavené podmínky a akvizice začala. Jak už to tak ale bývá, trošku se to pozdrželo, některé věci se nestihly, ale nakonec jsme se stali SkillZone herním magazínem. A tady začala naše nová kapitola v jiných dresech.

Proč jsme odešli ze SkillZone

Když jsme se stali součástí SkillZone, věděli jsme, že už nepůjde o ležérní záležitost, ale že musíme makat – například psát pravidelně články a vydávat je v rozumných salvách. Zároveň ale sešlo z několika původně plánovaných věcí a část z nás už psaní o hrách zkrátka nebavilo.

Nalijme si čistého vína, ani vztahy mezi vedením SkillZone a redakcí nebyly ideální. Každý měl jinou ideu, jak by měl herní projekt či magazín samotný fungovat. Sice jsme párkrát přistoupili na kompromisy, ale dlouhodobě tato spolupráce nemohla stabilně pokračovat.

Někteří ať už na začátku nebo v průběhu fungování odešli. Někteří se už zapojovali jen občasně. Logicky pak ti, kteří zůstali, měli mnohem více práce. Jasně, nabrali jsme i novou krev (většinou externisty na výpomoc, které bylo třeba zaučit), ale už se zkrátka nepracovalo pro zábavu, ale pro odměnu. A to bylo poznat.

Tady nastal kámen úrazu. Zjistili jsme, že nás to už nenaplňuje a že nemá cenu v tom pokračovat. SkillZone herní magazín proto předáváme nové redakci a my bychom chtěli opět dělat to, co nás baví. Takže jsme dali hlavy dohromady a vymysleli si Cooldown.

To je jako další herní web?

Ne, nebudeme ani další herní magazín s novinkami, ani web o cvičení. Myslím, že jsme za poslední roky pořádně vypsali. Tran nám jakožto novinář ve zpravodajství předal mnoho rad a zkušeností, jak správně pracovat s textem i informacemi, proto se nebojím říct, že si už můžeme dovolit začít tvořit vlastní autorský obsah.

Na Cooldownu tedy nechceme psát suché novinky, které najdete na každém herním webu. Naopak zkusíme nabídnout autentické články s dostatečnou péčí. A rozhodně si s ničím a s nikým nebudeme brát servítky.

Víc zatím nechceme a ani nemůžeme prozrazovat. Všechno máme pro tuto chvíli na papíře a finální podoba projektu se teprve vykresluje. Naopak námětů na články už máme spoustu, takže rozhodně je na co se těšit.

Speciální úvodky ve skupině čtenářů

(Ne)počkáte si

Samotný web plánujeme spustit až v lednu. Teď si užíváme menší pauzu (Tran snad už může hrát hry) a pomalu, ale jistě Cooldownu stavíme základy. Pár našich článků ovšem budeme publikovat už brzy, a to přímo zde na Facebooku.

Nejsme žádní webmasteři a vytvořit web podle našich představ chvilku potrvá, psát nicméně budeme již nyní. Líbilo se nám, jakým způsobem Nový deník pracuje s textem na svých facebookových stránkách, přestože ještě nemá zprovozněný web. Vydáme se tedy podobným směrem.

Náš merchandise už nyní najdete ve vybraných eshopech!

Cooldown je všude!

A máme to za sebou. Díky!

Jestli jste to dočetli až sem, moc si toho vážím. Závěrem nejen za sebe, ale i za redakci chci poděkovat všem, kteří celou tu dobu stáli při nás a kteří se nás rozhodnou sledovat i nadále.

Budeme moc rádi, když nám se startem pomůžete, a to jakýmkoliv způsobem: sdílením, lajkem i obyčejným feedbackem.

Autor:
Studuju novinařinu, makám v marketingu a jím jinak.

Napsat komentář