Přežíváme Gamescom 2019, den třetí: Z Toma je téměř terorista, tak radši jedeme domů

I ty nejhezčí chvíle musí jednou skončit. My se tak s polibkem, šátečkem a taškou plnou merche rozloučili s Gamescomem 2019. Letošní ročník, vedený tou mladší a krásnější částí redakce (sorry, Trane) se nesl v duchu nehod, trapasů a občas i těch her. Souhrn si ale necháme na jindy – tady máte deníček z našeho posledního dne na největší herní akci na světě.

Poslední den jsme začali již velmi tradičně. Vstali jsme extrémně brzo a brali jsme s sebou zavazadla. Kávu od paní domácí jsme si nedali, poněvadž měla sama dost starostí a naše výprava jí nic rozhodně neulehčila. S radostí jsme si ještě přečetli reakce na náš středeční hobovlog (dostupné jen pro členy čtenářské skupiny) a už jsme byli na cestě.

Jak už bývá zvykem, rychle jsme zase něco pokazili. Dojeli jsme na úplně jinou platformu nádraží a cestu s kufry v rukou jsme tak měli lemovanou schodišti. Pěti různými schodišti. Asi je tam postavili pro sichra, kdybychom toho pohybu za celý průběh Gamescomu měli přeci jen málo.

Tyto nekonečné proudy lidí nám chybět rozhodně nebudou.

Jak se ale zdá, tu největší smůlu jsme vybrali už v předchozích dnech. Kromě vysokého nebezpečí ušlapání nahajpovaným davem Němců jsme se dnes problémům zásadně vyhýbali. Řekl bych, že z tohoto hlediska nás čekal relativně nudný den, naštěstí nás opět čekala hromada her.

Já jsem se vrátil do dětství a užíval si hraní kouzelného Trine 4 či malebného Bookbound Brigade. Odjezdový den jsem zakončil v přítomnosti digitálního Keanu Reevse – nejdříve jsem si skočil na Cyberpunk 2077 (během prezentace mi jako jedinému z redakce spadla hra) a a svůj rozvrh uzavřel se strategickým John Wick Hex. A vlastně jsem viděl i nový trailer na Death Stranding, kde se zase pro jistotu mihla polovina Hollywoodu, kterou dokázal Kodžima uplatit.

Dave, který už měl relativně volný rozvrh, zase radostně hopsal po výstavišti mezi davy a sbíral záběry do svého televizního pořadu. Jako zrzavá kouzelná víla (to je fakt těžký eufemismus, Patriku, pozn. Tran) létal z haly do haly a pravidelně mezi nimi vypouštěl ze své elektronické trubky dýmy s mangovou příchutí. Ze zkušenosti můžu potvrdit, že vypadal mnohem šťastnější než loni. To vlastně my všichni.

I stánek Bohemia Interactive byl narvaný k prasknutí!

Náš nejmladší peón Ondřej zase zkoušel menší kousky, od lovecraftovského Stygiana po radioaktivní Chernobylite, dokud se nedostal do lobby THQ Nordic a Koch Media. Společně se mnou si tam skočil na bar pro výborný hroznový džus a pak se podíval na prezentaci očekávaného Dying Light 2.

U Toma si nejsme jistí, co vlastně dneska dělal kromě schůzky s Karlem Drdou ve Wargamingu a hraní A Year Of Rain, o kterém ve spánku a s pěnou u pusy mluvil jako o novém Warcraftu. Vlastně se jen přiznal k tomu, že se téměř dopustil teroristického činu. Proti pravidlům výstaviště se pokusil dovnitř propašovat vražednou zbraň.

Jakou? Skleničku od dětské přesnídávky. Tom totiž jí tak zdravě, až se mu my – vyznavači hráčského junku – pravidelně smějeme v chatu, zatímco do sebe cpeme kafe a přikusujeme čokoládu. Ještěže ho ochranka zastavila, maniaka. Ale plechovky a další přesnídávky, co měl na dně batohu, už mu ale neobjevili.

 

 

Teď už se naštěstí vezeme v autobusu směrem domů. Bolí nás nohy. Bolí nás záda. Máme propocené ponožky. Smrdí nám chodidla. A směje se nám celá facebooková skupina (zatímco šéfredaktor vzlyká nad našimi přešlapy). Ale sakra, stálo to za to. A to jsme ani nezačali mluvit o jistém výherním automatu na benzince. To si necháme na jindy.

Nicméně tímto naše série Přežíváme Gamescom 2019 ještě nekončí. Z pohodlí domova ještě vyplodím závěrečný bilanční díl, chystáme jedno kratší video pro facebookovou skupinu a poté už nás samozřejmě čekají články o hrách samotných. Rozhodně si tedy následující týdny nenechte ujít – přineseme hromadu zajímavých dojmů i z méně známých, ale o to zajímavějších her.

A pokud máte jakékoliv otázky ohledně naší výpravy nebo Gamescomu obecně, nebojte se zeptat, ať už pod článkem, na našem Instagramu, Twitteru, facebookové stránce či skupině. Já i zbytek naší divoké výpravy vám na vaše dotazy s radostí odpovíme.

Neptejte se nás na nic. To je jen jeden z příznaků postgamescomového syndromu.


Deníčky z ostatních dnů najdete níže:

  1. Přežíváme Gamescom 2019, den druhý: Viděli jsme psy, hratelný LGBT průvod i ten Cyberpunk 2077
  2. Přežíváme Gamescom 2019, den první: Obklopeni čínskými špionkami i zpocenými Němci
  3. Přežíváme Gamescom 2019, den nultý: Hledali jsme sámošku, našli jsme věznici
Ahoj, jsem Patrik, mám rád Dishonored, indie hry a vytříbená memečka. A občas taky něco čitelného napíšu.

Napsat komentář