Přežíváme Gamescom 2019, den nultý: Hledali jsme sámošku, našli jsme věznici

Uf. Rok se s rokem sešel a část redakce Cooldown.cz zamířila do Kolína nad Rýnem. Pro některé členy výpravy jde o úplnou premiéru – pro tuto chvíli z větší části pozitivní, ale jak hned nultý den naší výpravy ukázal, Gamescom 2019 k nám rozhodně možná nebude zrovna přívětivý.

Zaprvé, pro redakci Cooldown.cz jde o první Gamescom, přestože u nemalé části kolegů nejde o žádnou novou akci. Letos si na pažbu vyřezávám svou třetí účast, pro dvojici Toma Mlejnka a Ondru Peška je to ale o skok špičkou do neznáma. David Fišer sice jede podruhé, popravdě ale spíše za Českou televizi než za naši redakci. Což samozřejmě neznamená, že ho ve jménu redakce nemůžeme úkolovat, krást mu záběry a šikanovat.

Další premiérou je i způsob dopravy. Kupodivu jsme se letos nervali do jednoho auta a nezlobili se kvůli nahodilým zpožděním či impulzivním nákupům kamer. Místo toho jsme zvolili (nebo spíše byli nuceni zvolit) cestu společným korábem. Do autobusu pod vedením kapitána Karla Drdy jsme tak nastoupili už v neděli o půlnoci, tedy o osm hodin dříve, než jsme byli zvyklí startovat. Aspoň jsme tím získali víc času na přípravu a odpočinek před bouří.

Cooldown Instagram

Poprvé také vyrážíme bez našeho milovaného šéfredaktora (bylo na čase, jezdil jsem sedm let bez pauzy, pozn. Tran). Přeci jen ho čeká sedmiměsíční pobyt v Japonsku, takže je pochopitelné, že nechce riskovat divoké utrácení uvnitř Koelnmesse. Třeba za sošku Geralta v životní velikosti. Ale o těch až v následujících dnech.

A také jsme obětovali hodně spánku hned na cestě. V mém a Davidově případě to samozřejmě není náš první pracovní výlet, víme ale, že se spánková deprivace běžně projeví až druhý nebo třetí den. Letos se tak máme na co těšit, jakých potupných momentů a zvěrstev se dopustíme – vše budeme navíc dokumentovat na našem Instagramu a také facebookové skupině!

Možná se projevil nedostatek šéfredaktorského dozoru, nebo nedostatek spánku, už máme každopádně na kontě kuriózní zážitek. Při hledání nejbližší sámošky v místě našeho dočasného bydliště jsme omylem infiltrovali německou věznici.

Cooldown Gamescom

Na výstaviště jsme se zašli podívat již v pondělí. Badge jsme ale nedostali, takže jsme smutně odešli infiltrovat německá vězení

Popravdě nás trochu zmátla slepá místa na Google Maps, která ale při zpětném pohledu dávají docela smysl. Naštěstí k nám byla hodně vysoká členka ochranky shovívavá a do obchodu pro potřebné zásoby (především tím myslíme miniklobásky BIFI) nás nasměrovala. A bez pokuty.

Nyní už naštěstí ležíme vyčerpaní v našem Airbnb (jehož majitel nikomu notnou chvilku nezvedal telefon) a doufáme, že Opening Night Live stream (který můžete sledovat níže) přinese pár zajímavostí. Většinu novinek si již zítra budeme moci vyzkoušet přímo na výstavišti. Pokud přežijeme obrovské fronty dalších médií a VIP návštěvníků.

Deníčky z ostatních dnů najdete níže:

  1. Přežíváme Gamescom 2019, den třetí: Z Toma je téměř terorista, tak radši jedeme domů
  2. Přežíváme Gamescom 2019, den druhý: Viděli jsme psy, hratelný LGBT průvod i ten Cyberpunk 2077
  3. Přežíváme Gamescom 2019, den první: Obklopeni čínskými špionkami i zpocenými Němci
Ahoj, jsem Patrik, mám rád Dishonored, indie hry a vytříbená memečka. A občas taky něco čitelného napíšu.

Napsat komentář