Přežíváme Gamescom 2019, den první: Obklopeni čínskými špionkami i zpocenými Němci

Tak je to tady. Největší herní svátek v Evropě (a možná i na světě, aspoň co do počtu návštěvníků) odstartoval se vším všudy. A Cooldown.cz byl u toho. Na rozdíl od včerejška jsme již do vězení nezabloudili a na výstaviště jsme dorazili poměrně bez problémů. Pokud opomeneme vyexovanou horkou kávu k snídani.

Gamescom vždy začíná dnem určeným pouze pro vystavovatele, byznys, VIP a v neposlední řadě novináře. V tomto duchu se celý den samozřejmě nesl. Potkali jsme novináře a vývojáře všech věků, tvarů, s visačkou i bez či dokonce velmi početnou skupinku s průvodcem. Pokud zde necítíte silnou dávku sarkasmu, už vám asi nebude pomoci. Pokud sledujete náš Instagram či Twitter, víte, o čem mluvíme.

Místo klidného sbírání materiálů na články se tu letos sešlo ještě víc lidí z řad veřejnosti. Fronty se náhle natáhly o hodiny, na stáncích bylo těsno a obecně byla práce v terénu o poznání obtížnější. Pokud jsme v minulých letech špačkovali na přeplněné haly v novinářský den, tento ročník byl o poznání horší.

Každopádně jsme se i přes tyto strasti probojovali k velmi zajímavým titulům a zážitkům. Náš kalendář zel téměř prázdnotou, což znamenalo ideální příležitost probíjet se na stánky velkých her, které jsme neměli dopředu domluvené. Škoda, že na jakéhokoliv člena něžného pohlaví působíme jako těžcí neckbeardi.

Díky tomu jsme se ale mohli podívat na absolutní hráčské priority, jako jsou Facebook Gaming, Google Stadia nebo Angry Birds Movie 2 VR. Fajn fajn, hráli jsme samozřejmě to, co nás opravdu zajímá. Reportování, jak se nám líbil Borderlands 3, Control či Need for Speed: Heat, si už necháme do samostatných článků. A ano, došlo i na ten bájný Speaking Simulator.

Co se týče oněch zmíněných podivností, dnes asi vedl Tom. Jako jediný z celého Gamescomu totiž padl do DVOU pastí čínských špiónů. Pod záminkou vyzkoušení exotických her byl fotografován a zpovídán z fungování kapitalistického světa. Pořád nám říká, že po něm ty hostesky jely, ale my mu to nevěříme. A těch údajných 20 eur na Steam, co od nich dostal, už vůbec ne. Videoblog s podrobnosti jsme vydali exkluzivně pro naši facebookovou skupinu.

Náš kameraman Dave se zase pod záminkou natáčení pro Českou televizi (pro kterou opravdu pracuje, aby bylo jasno) probojoval k microsoftím stanovištím a rozbil demo Minecraft Dungeons. Služebně i fyzicky nejmladší Ondřej si zase prošel tradičním uvítacím rituálem – jeho první schůzkou totiž byl Transport Fever 2, ze kterého byl nadšený. Oproti ránu už ale neměl tu mladistvou jiskru v očích. Možná to bude tím neustálým chozením sem a tam.

No a já jsem zase ztrapňoval celou výpravu. Nejdříve jsem v Kojima Productions zkoušel platit svou novou Revolut kartou. Třikrát byla odmítnuta, než mi došlo, že na ní mám málo peněz. A aby toho nebylo málo, po příjezdu na ubytování nám bylo řečeno, že neteče teplá voda. Takže sprchy máme do zítřka doslova studené. Jedinou dobrou zprávou ale je, že za to tentokrát my nemůžeme. Uf, tak zas u dalšího reportu a čekání před turnikety.

Cooldown Gamescom 2019

Ano, někde tam jsme taky. Ne, není to příjemné. A ano, bude to jen horší

Deníčky z ostatních dnů najdete níže:

  1. Přežíváme Gamescom 2019, den třetí: Z Toma je téměř terorista, tak radši jedeme domů
  2. Přežíváme Gamescom 2019, den druhý: Viděli jsme psy, hratelný LGBT průvod i ten Cyberpunk 2077
  3. Přežíváme Gamescom 2019, den nultý: Hledali jsme sámošku, našli jsme věznici
Ahoj, jsem Patrik, mám rád Dishonored, indie hry a vytříbená memečka. A občas taky něco čitelného napíšu.

Napiš komentář