GC 2019: Vikingská strategie Northgard je sice už rok venku, přesto ji čekají velké novinky

Tvůrci z nezávislého studia Shiro Games před rokem vypustili do světa severskou strategii Northgard. Hra si odnesla vysoká hodnocení a také si vybudovala nemalou komunitu hráčů. Vývojáři pro ni proto i po vydání připravují štědré novinky, a já je mohl vidět na gamescomové prezentaci.

Poté, co mi francouzští vývojáři ze Shiro Games ukázali izometrické Left 4 Dead, pozvali mě i do vedlejší místnosti. Tam na mě čekala vikingská strategie Northgard. Ta totiž více než rok od vydání pro PC nyní vychází i na konzole. Konkrétně na PlayStation 4, Xbox One, and Nintendo Switch.

Účelem soukromé prezentace bylo ukázat mi, jak funguje Northgard na přenosné konzoli Nintendo Switch. A autoři mi dali i pár minutek na to si ji vyzkoušet. I když jsem byl zprvu skeptický, že se bude strategie ovládat na joysticích špatně, překvapilo mě, že jsem si naopak na ovládání rychle zvykl.

Stánek Shiro Games na letošním Gamescomu.

V Northgardu totiž neovládáte žádné masy, nýbrž jen pár desítek jednotek. Během hraní jsem tedy neměl žádný problém se ve hře orientovat. Na mapě jsem měl pár vojáků a rolníků, které jsem v klidu kočíroval. Navíc díky přepracovanému rozhraní, které je přizpůsobeno pro ovladač, se mi jednotky i dobře označovaly a nestalo se mi, že bych je omylem vyslal na špatné místo.

U kontroly budov to bylo podobné. Díky tomu, že ve hře můžete stavět pouze ve vyznačeném území, jsem nemusel zbrkle přesouvat kameru do různých částí mapy. To sice nemusí být problém při ovládání s myší, ale právě s gamepadem už to mohlo být omezující.

Co mě trošku zarazilo, byl grafický kabátek. Hru jsem totiž hrál na opravdu obří televizi a konzole byla tedy v dokovací stanici. A přiznám se, že nevím, jestli to bylo velkou obrazovkou, ale zdálo se mi, jako by Northgard prošlel downgradem. Vývojáři mě nicméně ujistili, že všechny konzolové verze mají stejnou grafiku a neliší se. Tak snad jen mám špatné oko, no.

Ještě před samotným hraním mi tvůrci také ukázali velkou novinku pro počítačovou verzi. Tou je bezplatné rozšíření Conquest. V něm můžete jak sami, tak společně s přáteli odehrát sérii rozmanitých misích, přičemž každá má vždy unikátní pravidla a odlišný cíl. V podstatě jde o další druh kampaně, který vám nabízí nové, na sebe nenavazující, úkoly.

Nové rozšíření Conquest pro PC verzi Northgard.

Conquest vyjde pro PC verzi již na podzim tohoto roku. Konzolové verze nicméně zatím obsahují pouze režim pro jednoho hráče, kampaň, online mód a updaty Ragnarök a Relics. Nové rozšíření tak poputuje na konzole později. Datum jeho přidání však ani sami vývojáři momentálně netuší.

Bohužel, Conquest je údajně i jeden z důvodů, proč hra nebude nakonec podporovat crossplatfomové hraní. Tvůrci totiž chtějí, aby byli všichni hráči ve hře stejně daleko a nikdo nebyl napřed, což by s opožděnými updaty pro konzole nešlo. Pokud ale máte kamarády se stejnou konzolí, tak hru už nyní můžete pořídit za hezkých necelých sedm stovek.

Autor:
Studuju novinařinu, makám v marketingu a jím jinak.

Napsat komentář